HuaweiSpravodajstvo

Spoločnosť Huawei požiadala o ochrannú známku na názov Harmony. Ide o európsky názov operačného systému HongMeng?

O ochrannú známku požiadala spoločnosť na viacerých európskych inštitúciách

Čínska spoločnosť Huawei požiadala o udelenie ochrannej známky na názov Harmony, ktorý by mohol označovať prípadný európsky ekvivalent operačného systému HongMeng OS. O žiadostiach na úradoch pre duševné vlastníctvo poukázal zahraničný technologický portál LetsGoDigital.

Finálny názov nie je stále potvrdený

Je takmer isté, že operačný systém od spoločnosti Huawei bude v domovskej Číne niesť označenie HongMeng OS, no jeho globálny, či európsky ekvivalent zatiaľ nepoznáme. Predošlé uniknuté informácie poukazovali na dva možné názvy – Ark OS a Oak OS. Najnovšia žiadosť na Európskom úrade duševného vlastníctva však poukazuje na ďalší možný názov a to Harmony OS. Identická žiadosť bola zároveň podaná aj na úrade pre duševné vlastníctvo vo Veľkej Británii.

huawei-harmony_opt
Zdroj: LetsGoDigital

Aké sú teda plány spoločnosti Huawei?

Nedávne vyhlásenia Donalda Trumpa o zjemnení sankcií voči Číne boli síce nečakané, no vo viacerých z nás určite vzbudili aspoň iskierku nádeje, že smartfóny od spoločnosti Huawei budú môcť naďalej využívať operačný systém Android. Kroky spoločnosti Huawei idú ale úplne v rozpore s vyhláseniami Donalda Trumpa, keďže žiadosti na úradoch duševného vlastníctva boli podané len 12. júla, takže Huawei mal určite dostatok času na premýšľanie. Nemusíme byť však hneď negatívny, keďže Huawei možno siahol iba po prípadnej poistke, keby sa Trump opäť rozhodol sankcie voči Číne sprísniť, čo určite nie je nepravdepodobné.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close