HonorSpravodajstvo

Spojenie Honoru a Qualcommu je stále reálnejšie. Už sa špekuluje aj o prvom smartfóne so Snapdragonom 888

Honor a Qualcomm by mohli už čoskoro oznámiť spoluprácu pri novom vlajkovom smartfóne.

Honor potom, ako sa oddelil od spoločnosti Huawei, tak pracuje na plné obrátky. Spoločnosti vymámenie sa zo zovretia sankcií zo strany amerických úradov, umožnilo chytiť druhý dych. Honor ešte vo februári predstavil smartfón View40, tak rovnako sa na povrch dostali informácie ohľadne mnohých spoluprác s viacerými veľkými hráčmi na trhu. Napríklad sa hovorilo o užšej spolupráci s Google, MediaTekom, či Qualcommom.

Honor už čoskoro predstaví ďalší vlajkový smartfón

Najnovšie v súvislosti so zahraničnými spoluprácami spoločnosti Honor, sa čoraz viac spomína Qualcomm. Na tému upozorňuje portál gizmochina.

Podľa publikovaných správ, čínsky technologický gigant má v pláne v dohľadnej dobre predstaviť nových vlajkový smartfón. Nepôjde však o „hocijaké“ zariadenie, ale o smartfón poháňaný už vyššie spomínaným procesorom spoločnosti Qualcomm. Podľa všetkého by pripravované zariadenie malo disponovať procesorom Snapdragon 888, aktuálne najvýkonnejším procesorom, aký môžeme nájsť v Android smartfónoch.

Ďalšie správy hovoria, že by malo ísť o zariadenie z produktovej rady „Honor Magic lineup“ a predstavené by mohlo byť už v júli tohto roka. Teda o necelé tri mesiace. O špecifikáciách samotného zariadenia však toho zatiaľ nevieme veľa.

V minulosti sa však generálny riaditeľ spoločnosti, Zhao Ming, vyjadril, že spoločnosť chystá vlastné rady vlajkových telefónov, ktoré budú vychádzať zo zariadení Mate a P, ktoré sú typickými pre Huawei, ex-materskú firmu Honoru.

Len pre pripomenutie, k oddeleniu Honoru od Huaweiu došlo v dôsledku sankcií zo strany amerických úradov, ktoré vo svojej podstate obmedzovali spoločnosti nakupovať nevyhnutné komponenty pre svoje zariadenia, najme procesory. K fyzickému oddeleniu spoločnosti došlo v novembri minulého roka. Generálny riaditeľ Huaweiu vtedy hovoril, že k tomuto kroku sa uchýlili, aby „zabezpečili prežitie svojho dieťaťa“. Druhým dychom však dodal, že ide už o konkurenciu, s ktorou budú musieť na trhu súperiť o zákazníkov.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close