Filmy a seriálySpravodajstvo

Spestrite si Halloween s Disney+: Toto sú najlepšie hororové filmy, aké nám služba ponúka!

Ak hľadáte inšpiráciu na dobré hororové filmy, nemali by ste prehliadnuť ani tieto tituly z ponuky služby Disney+.

Halloween sa blíži a viaceré streamovacie služby už rozbehli svoje kampane, v ktorých prezentujú svoje najlepšie hororové filmy a seriály. Niekto totiž rád strávi tento menej tradičný sviatok v nočných uliciach, niekto zasa navštívi nejakú tú párty, my však ponúkame zoznam toho najlepšieho pre fanúšikov pokojného pozerania filmov. Ak teda hľadáte inšpiráciu pre najlepšie filmové tituly pri ktorých sa budete možno trochu aj báť, môžete sa pozrieť na náš výber novších ale aj klasických filmov. A možno si niektorý z nich vyberiete práve k spestreniu povestného strašidelného večera, ktorý strávite v pohodlí pri televízii alebo obrazovke počítača.

Votrelec: Covenant

Legendárny film Votrelec od režiséra Ridleyho Scotta z roku 1979 určite poznáte. Najnovšia kapitola príbehu režírovaná rovnakým režisérom pochádza z roku 2017 a vo filme sa stretneme s ešte desivejším príbehom. Sledujeme vesmírnu loď Covenant, ktorá sa pripravuje kolonizovať planétu na druhej strane galaxie. Na prvý pohľad idilická planéta však skrýva temný svet, ktorý pre členov posádky skrýva množstvo hrôzy. Posádka tak musí čeliť aj smrtiacemu monštru, pred ktorým sa snaží utiecť. Titul Votrelec: Covenant tak patrí medzi najlepšie filmy, aké si k desivému večeru môžete vybrať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pod vodou

Medzi napínavé, hororové či sci-fi filmy radíme aj titul Pod vodou, v ktorom zahviezdila známa herečka Kristen Stewart. Tá sa objavila v hlavnej úlohy Noah Priceovej, ktorá tvorí súčasť posádky podvodnej ťažobnej veže. Celá posádka má neľahkú úlohu, byť š0 v tesnom priestore, 11 kilometrov pod hladinou oceánu a vyše 8000 kilometrov od súše. Misia sa však skomplikuje vo chvíli, kedy zemetrasenie poškodí vrt spolu s komunikačnými prístrojmi a únikovým vozidlom. Posádku tak čaká boj o prežitie. V hlbinách oceánu však nie sú sami.

Vlkolak – nočný lovec

Nesmieme zabudnúť ani na filmy z dielne Marvel, medzi ktoré sa radí aj táto novinka, ktorá vyšla v tomto roku. Skupina lovcov monštier sa po smrti svojho vodcu stretne v strašidelnom sídle, kde sú vyzvaní k súpereniu o mocnú relikviu. Vydajú sa teda na nočný lov, pričom sa stretnú s nebezpečným monštrom. Tento špeciál sa inšpiruje hororovými filmami z 30. a 40. rokov minulého storočia a zaručujeme vám, že sa nejeden divák pri ňom bude aspoň trochu báť.

Nevesta na zabitie

Mladé dievča sa zamiluje do muža z bohatej, no netradičnej rodiny. Po svadbe sa stane jej súčasťou, no napriek tomu ju od prijatia čaká ešte jedna skúška. Úplnou súčasťou rodiny sa stane až po výhre v jednej z tradičných rodinných hier. Nevesta si vylosuje schovávačku, čo neznie vôbec zle. Jej jedinou úlohou je skryť sa tak dobre, že ju počas noci nikto v dome nenájde. Má to však jeden háčik. Členovia domácnosti chodia po dome s rôznymi zbraňami a začne sa hon na nevestu. Avšak po tom, čo sa nevesta začne brániť, ostáva otázkou, kto bude ráno ešte nažive. Ak máte radi trochu krvavejšie filmy, Nevesta na zabitie je tu určite pre vás.

Temný dom

Medzi filmové novinky zaradíme aj titul Temný dom, v ktorom sa nám predstaví Rebecca Hall ako postava Beth. Beth stratila manžela, ktorý náhle umrel. Svoj smútok sa snaží zahnať v dome pri jazere, ktorý dal postaviť práve jej muž. Keď sa opäť pokúša začať žiť bežný život, začne ju kontaktovať neznáma entita. Jej priatelia jej odporúčajú, aby záhadu nechala záhadou. Beth ich však neposlúchne a rozhodne sa prehľadať manželove veci. Pri tom narazí na záhadu, ktorú bude musieť sama vyriešiť.

Udalosť

Ak vám tieto miestami až desivé filmy nestačili, určite by ste sa mali pozrieť na titul s názvom Udalosť. V hlavnej úlohe tohto filmu z roku 2008 sa objavia herecké hviezdy ako Mark Wahlberg či Zooey Deschanel. Na planétu udrie neznáma katastrofa a ľudia začínajú z neznámych dôvodov záhadne zomierať. Stredoškolský učiteľ spolu s manželkou, kolegom a jeho dcérou utekajú do Pensylvánie, kde predpokladajú, že sa im podarí prežiť. Čoskoro je však všetkým jasné, že v bezpečí nebudú ani tam.

Videli ste už niektorý z týchto filmov? A máte návrhy na ďalšie skvelé hororové filmy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close