SpravodajstvoZariadenia

Sony Xperia 1 so 4K OLED displejom sa od zajtra začne predávať. Cenovo bude rúbať privysoko

Spoločnosť Sony približne mesiac dozadu predstavila novú vlajkovú loď – Sony Xperia 1, ktorá bez pochyby nadchne mnohých mobilných nadšencov. Smartfón totiž ponúka viacero špecifikácií s prívlastkom „naj“.

Vývojári tohto telefónu zjavne chceli do neho natlačiť to najlepšie čo trh ponúka. Dobrým príkladom je 6,5“ OLED displej zariadenia, ktorý ponúka rozlíšenie 4K (3840 x 1644 bodov) s pomerom strán 21:9. Sony tento pomer strán vola „CinemaWide“ (doslovný preklad znamená „Široké kino“).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
sony-xperia-1_produktova_fotografia_1
Zdroj: produktová fotografia

Displej ďalej dopĺňa zvuk od Dolby Atmos, ktorý bol vyvíjaný v spoluprácu so Sony Pictures Entertainment. Inými slovami, telefón bez pochyby útočí na používateľov, ktorí radi trávia čas sledovaním, videí, seriálov či filmov na smartfóne.

Sony ďalej tvrdí, že smartfón je schopný pracovať s dvomi aplikáciami súčasne, čo určite poteší napríklad hráčov mobilných hier, ale aj manažérov, ktorí potrebujú na cestách vidieť pri práci viacero dát z rôznych aplikácií súčasne.

sony-xperia-multitasking__produktova_fotografia_3
Zdroj: produktová fotografia

Smartfón je ďalej vybavený trojicou 12MP kamier umiestnených v zadnej stene displeja. Určite kvitujeme, že sa spoločnosť nevybrala za honbou po megapixeloch, ale sústredila sa na ďalšie kľúčové parametre snímačov. Konkrétne, hlavný 12MP snímač (26mm) ponúka clonu f / 1,6, stabilizáciu fotografií OIS a hybridnú stabilizáciu videa OIS / EIS. Ďalej, súčasťou je aj 12MP (16mm) fotoaparát so širokouhlým objektívom s uhlopriečkou 135 stupňov a 12MP (52 mm) snímačom s 2x optickým zoomom pre snímanie teleobjektívom. Kvalitu fotografií si môžete pozrieť priamo na stránkach Sony (nižšie prikladáme video uverejnené spoločnosťou).

O výkon zariadenia sa stará procesor Snapdragon 855 v kombinácií s 6GB RAM a 128GB úložným priestorom. Smartfón poháňa batéria s kapacitou 3300mAh. Vo výbave samozrejme nájdeme aj „klasiku“ ako Bluetooth v štandard 5.0, NFC a podobne. Čerešničkou na torte je IP65/68 certifikácia. Smartfón je zároveň poháňaný najnovším operačným systémom Android 9.0.

sony-xperia-1-odolnost voci vode__produktova_fotografia_4
Zdroj: produktová fotografia

Prejdime však k cene zariadenia. Portál PhoneDog.com upozornil na ostré spustenie predaja zariadenia, ktoré začne v USA od 1. júna. Cena zariadenia má začínať na úrovni 949,99$, teda približne 850€. Na európsku cenovku momentálne ešte čakáme, ale s veľkou pravdepodobnosťou bude podobná. Len pre zaujímavosť, smartfón sa objavil v známom obchode Alza, avšak ešte bez cesty. Smartfón je označený ako nedostupný.

sony-xperia-1-alza
Zdroj: VoSveteIT.sk via Alza.sk printscreen

Mimochodom, spoločnosť Sony pred niekoľkými dňami oznámila, že sa sťahuje z vybraných regiónov, kde jej smartfóny už nekúpite. Má sa jednať o opatrenia, vďaka ktorým sa chce dostať do zelených čísiel.

Zdroj: PhoneDog.com

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close