Snapdragon 875 je na ceste. Vieme, kedy bude predstavený najočakávanejší mobilný procesor tohto roka

Qualcomm začal rozosielať pozvánku na udalosť, počas ktorej sa očakáva predstavenie novej generácie procesorov Snapdragon 875

Qualcomm Snapdragon
Zdroj: Qualcomm

Pomaly, ale isto sa blíži záver tohto roka pričom ako každý rok, tak aj tento, spoločnosť Qualcomm má v pláne predstaviť nový vlajkový procesor, ktorý má ambíciu poháňať budúcoročné najvýkonnejšie smartfóny. Qualcomm oficiálne ohlásil, že 1. decembra sa bude konať Tech Summit Digital 2020, na ktorom sa očakáva predstavenia procesoru Snapdragon 875. Na tému upozorňuje portál AndroidAuthority.com.

Pripravte sa na Qualcomm Tech Summit Digital 2020

Hoci pozvánka, ktorú spoločnosť začala rozosielať jednotlivým médiám, sama o sebe neprezrádza toho veľa s výnimkou názvu udalosti a dátumu konania, tak minimálne hovorí o tom, že sa dozvieme novinky z prostredia produktovej rady Snapdragon.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako môžete vidieť nižšie, tak spoločnosť na pozvánke hovorí o „špičkovom mobilnom výkone“, čím s veľkou pravdepodobnosťou dáva najavo predstavenie procesoru SD 875.

Qualcomm pozvanka
Zdroj: Qualcomm

Očakáva sa, že bude rýchlejším, výkonnejším a energeticky úspornejším čipom v porovnaní s tohto ročnou generáciou procesora, ktorému nebude chýbať podpora 5G konektivity. S veľkou pravdepodobnosťou bude oficiálne debutovať v produktovej rade smartfónov Samsung Galaxy S30, ktorej predstavenie sa očakáva vo februári budúceho roka.

Dostupné správy zároveň hovoria, že SD875 dostane aj niekoľko „odľahčených“ verzií procesorov, ktorých cieľom je udržať rastúce ceny smartfónov na uzde. V každom prípade, múdrejší budeme už o necelé dva mesiace.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre