SpravodajstvoVesmír

Sme o krok bližšie k misii, ktorej cieľová destinácia je Mars, hovorí Elon Musk

Elon Musk prostredníctvom sociálnej siete Twitter zdieľa status, v ktorom naznačuje, že misia Mars, je opäť o čosi bližšie k realite.

Sme opäť o krôčik bližšie k vytúženej ceste na Mars? Známy miliardár Elon Musk zdieľal prostredníctvom sociálnej siete fotografiu vesmírnej lode Starship, ktorú jeho spoločnosť vyvíja. Ide o vesmírnu loď, ktorá by mala dopraviť ľudskú posádku na Mars. Rovnako utrúsil na sociálnej sieti poznámku, že „Čoskoro to spravíme skutočným“. Narážal tým na plány spoločnosti, ktorých cieľová destinácia je červená planéta.

Rovnako treba uviesť, že Musk tento status publikoval krátko potom, ako SpaceX oznámilo, že začína s výstavbu orbitálnej štartovacej rampy v Kennedyho vesmírnom stredisku na Floride.

Podľa publikovaných správ portálom CNBC, Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) potvrdil, že SpaceX ich spĺňa všetky náležitosti, aby mohli začať s budovaním Štartovacej rampy. Agentúra tiež potvrdila, že NASA neposkytuje finančné prostriedky na štartovaciu rampu pre loď Starship.

Ambície Elona Muska sú vcelku veľkými pričom už priebehu najbližších rokov chce spustiť prvé misie, ktorých cieľom je Mars. Prvú misiu, zatiaľ ešte bez posádky, chce spustiť v roku 2024. Misiu s ľudskou posádkou plánuje už na rok 2026.

Podľa dostupných informácií dizajn lode Starship je určený na použitie pre suborbitálne lety na Zemi a pre misie do hlbokého vesmíru. Len pre zaujímavosť, raketa by mala byť schopnou previesť až do 100 ľudí a mala by byť znovu použiteľnou. 

Zobraziť komentáre
Close
Close