SpravodajstvoXiaomi

Smartfóny z radu Redmi K50 prídu na trh neskôr, ako sme čakali: Toto je dôvod, ktorý len málokto očakával!

MediaTek Dimensity 9000 nakoniec príde na trh až vo februári. Práve preto sa oddiali i predstavenie očakávaných modelov Redmi K50.

Predstavenie smartfónov od spoločnosti Redmi, ktoré majú priniesť špičkový výkon za rozumnú cenu zrejme prebehne neskôr, ako sme pôvodne čakali. Séria Redmi K50 má totiž priniesť na trh čipset od spoločnosti MediaTek s označením Dimensity 9000. Tento 4nm čipset však nepríde tak skoro a s ním sa bude musieť odložiť i predstavenie očakávaných smartfónov. A zatiaľ čo sme si mysleli, že tento čipset získa prvých zástupcov už v priebehu budúceho mesiaca, portál gsmarena.com nás informuje o presnom opaku. Prvé zariadenia nakoniec uvidíme až v priebehu budúceho roka.

Predstavenie modelov z radu Redmi K50 bude musieť byť odložené

Všetci netrpezlivo čakáme na predvedenie výkonu prvého 4nm čipsetu na trhu od spoločnosti MediaTek. Prvé zariadenia mali byť predstavené už počas decembra a debutovať mali práve v sérii smartfónov Redmi K50. Už dnes vieme, že sa tento výkonný čipset bude nachádzať minimálne v hernom modeli Redmi K50 Gaming, ktorý by sme na našom trhu mohli uvidieť ako Poco F4 GT. Dočkáme sa ich zrejme však až vo februári budúceho roka.

A zatiaľ čo Qualcomm svoj Snapdragon 8 gen 1 prinesie do prvých smartfónov ešte tento rok a premiéru čipsetu čakáme v modeli Xiaomi 12, konkurenčný MediaTek si dá načas. Nebude sa teda pokúšať zatieniť spoločnosť Qualcomm a prvé zariadenia s Dimensity 9000 by mali prísť teda vo februári. Nie je však vylúčené, že sa tento gigant ešte oneskorí a 4nm čipset, ktorý je už dnes predstavený a pripravený pre používanie nakoniec uvidíme ešte o niečo neskôr.

Xiaomi sa bude musieť neskôršiemu uvedeniu na trh prispôsobiť

Nepochybujeme o tom, že má čínsky gigant v zálohe ešte i modely s čipsetmi od konkurenčného Qualcommu. Predsa len sú o niečo populárnejšie a modelový rad Redmi K prináša vlajkové čipsety od Qualcommu za slušnú cenu už od svojho počiatku. Nie je teda vylúčené, že niektoré smartfóny Xiaomi predstaví už počas budúceho mesiaca. Na dlhoočakávaný Dimensity 9000 si však budeme musieť ešte počkať.

Nevieme zatiaľ, koľko modelov z radu Redmi K50 získa spomínaný čipset od spoločnosti MediaTek. S určitosťou to však bude už nami ohlasovaný herný model. Či však tento čipset so skvelým výkonom a dobrou cenou príde i do ďalších smartfónov nie je známe. Je však známe, že Xiaomi svoju spoluprácu s MediaTekom posiluje a my sme i tento rok mohli sledovať predstavenie viacerých smartfónov s čipsetmi Helio či Dimensity.

Kúpili by ste si smartfón s čipsetom Dimensity 9000? A čo poviete na sériu Redmi K50, pozdáva sa vám? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close