Slovenská pošta upozorňuje na novú vlnu podvodov. Pozor na tieto správy, ide o podvod!

Slovenská pošta upozorňuje na zvýšenú aktivitu hackerov, ktorí sa snažia v mene pošty vylákať z vreciek ľudí peniaze.

slovenska posta aktualna udalost
Zdroj: Slovenská pošta, úprava Vosveteit

Internet je miestom, kde trávime čoraz viac času a to či za účelom práce, tak i za účelom zábavy. Mnohí z nás prostredníctvom internetu i nakupujú pričom treba povedať, že posledné dni, moc alternatív ako môžeme nakupovať, nemáme. Dôvodom je aktuálne prebiehajúca pandémia, v dôsledku ktorej máme nielen obmedzené možnosti nakupovania, ale aj pohybu. To je pravdepodobne aj dôvod, prečo rôzni útočníci v týchto dňoch zintenzívňujú svoje aktivity.

Ešte koncom októbra Slovenská pošta upozorňovala na to, že útočníci zneužívajú ich meno za účelom, aby okradli nič netušiace obete. Najnovšie sa situácia opäť opakuje, upozorňuje pošta.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Útočníci opäť raz zneužívajú meno Slovenskej pošty

Slovenská pošta najnovšie opäť hlási, že eviduje zvýšenú aktivitu hackerov, ktorí sa snažia zneužiť meno spoločnosti, a preto upozorňuje na to, aby sme sa mali na pozore. Spoločnosť konkrétne upozorňuje na to, že eviduje viac ako 30 rôznych podvodných typov e-mailov a SMS správ, ktoré sa tvária ako „od pošty“. Tieto e-mailové správy vyzývajú používateľov k tomu, aby uhradili platby za doručenie tovaru. Pošta rovnako eviduje i rôzne podvodné súťaže pod jej hlavičkou, ktoré sľubujú zaujímavé ceny.

„Blížiace sa vianočné sviatky umocnené aktuálnym lockdownom motivujú Slovákov nakupovať cez internet. To využívajú podvodníci, ktorí opäť vystupujú v mene pošty a žiadajú od klientov údaje o ich platobných kartách. Slovenská pošta preto vyzýva ľudí k ostražitosti, aby na podozrivé maily či SMS správy nereagovali…“ píše Slovenská pošta.

Slovenská pošta z dôvodu zvýšenej aktivity útočníkov vyzýva k ostražitosti a zároveň pripomína, že spoločnosť nikdy nežiada od svojich zákazníkov uhradenie žiadnych poplatkov cez e-mailové správy, či SMS. Týka sa to ako aj colných konaní, ale i DPH. Klient za zásielku zaplatí buď pri objednávaní tovaru, alebo pri prevzatí zásielky na pošte, kuriérovi alebo v BalíkoBOXe.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre