HuaweiSpravodajstvo

Slovenská pobočka Huaweiu prezrádza, či fámy o predaji ďalšej časti biznisu so smartfónmi, sú pravdivými, alebo nie

„Ide len o fámy, ktoré nemajú žiadne opodstatnenie“

Len pár dní dozadu obehli technologickú komunitu správy o tom, že Huawei údajne zvažuje odpredaj ďalšej časti biznisu so smartfónmi inej entite formou licencií. Malo ísť konkrétne o produktové rady zariadení Mate a P. So správami prišiel spravodajský portál Reuters. Mnohé média vrátane toho nášho, tejto správe venovalo extra pozornosti. Dôvodom je, že v minulosti Reuters úspešne predpovedal aj predaj dcérskej značky Honor. Podľa  publikovaných správ zo začiatku týždňa, spoločnosť interne začala preberať túto možnosť začiatkom septembra minulého roka, pričom do dnes ešte nemalo padnúť finálne rozhodnutie.

Vzhľadom na to, že Huawei v minulosti predal Honor, aby zabezpečil prežitie dcérskej spoločnosti a pri pohľade na aktuálnu situáciu, správy vôbec nezneli nereálne. Zároveň treba brať do úvahy, že Huawei videl už aspoň čiastočne na konci tunela svetlo v súvislosti so sankciami zo strany amerických úradov, avšak odchádzajúci americký prezident, Donald Trump, v posledných dňoch úradovania, im vystavil červenú.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Plánuje sa Huawei „zbaviť“ ďalšej časti podnikania so smartfónmi?

Hoci to dnes so spoločnosťou Huawei nevyzerá ružovo, tak to určite nehodlá zabaliť. Minimálne to vyplýva z vyjadrenia slovenskej pobočky spoločnosti, ktorá vyvracia aktuálne informácie kolujúce zákulisím okolo možného predaja práv k produktovej rade smartfónov Mate a P.

Slovenská pobočka spoločnosti sa pre náš portál vyjadrila slovami nižšie:

„V mene spoločnosti Huawei by sme radi vyvrátili tvrdenia ohľadom predaja našich vlajkových sérií, ktoré nemajú žiadne opodstatnenie. Stále sa plne angažujeme vo vývoji a predaji smartfónov a budeme aj naďalej dodávať špičkové produkty zákazníkom po celom svete.“ Píše Huawei v komunikácii s našim portálom.

Ako môžete vyššie čítať, tak Huawei nehádže uterák do ringu, ale aj naďalej má v pláne pokračovať vo vývoji a predaji smartfónov tohto najvyššieho rangu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close