Skvelé správy! Na Slovensku pribudne nový virtuálny operátor. Ceny hovorov, správ a dát by mohli ísť nižšie

Spoločnosť Uniphone vstupuje na slovenský trh. Uniphone bude nový virtuálny operátor, ktorý bude ponúkať veľkoobchodné služby pre ďalších poskytovateľov

vysielac veza operator (1)
Zdroj: Pixabay.com (sajjaninsan777)

Na Slovensku v oblasti telekomunikácií pribudne nová konkurencia. Spoločnosť Uniphone informuje, že vstupuje na slovenský trh.

Nepôjde však o bežného operátora

„Väčšina európskych krajín má dnes desiatky virtuálnych operátorov a niektorí z nich majú milióny zákazníkov. Sme jedna z posledných krajín v EÚ, kde nezávislí virtuálni operátori neexistujú a my sme odhodlaní tento stav zmeniť,“ uviedol Michal Rybárik, konateľ spoločnosti Uniphone, ktorý je tiež predsedom Asociácie lokálnych poskytovateľov internetu.

Spoločnosť hovorí, že nepôjde o klasického operátora, ale o samotného virtuálneho operátora. Ide o typ operátora, ktorý vlastní všetky časti mobilnej siete s výnimkou roamingových vysielačov. Svoje služby následne bude ponúkať ďalším spoločnostiam, ktoré budú môcť ponúkať telekomunikačné služby pod vlastnou značkou. V praxi by to malo znamenať, že pribudnú noví virtuálni operátori ako FunFón, Juro a podobne. Tentokrát však nepôjde o dcérske firmy jednotlivých operátorov, ale o ďalšie a nezávislé spoločnosti, ktoré budú môcť touto cestou rozšíriť svoje podnikanie. Pre nás, koncovým používateľov to znamená, že na trhu vznikne niekoľko ďalších operátorov, v dôsledku čoho sa zvýši konkurencia, a tak budú musieť jednotlivé spoločnosti o zákazníkov viac bojovať. Inými slovami, mohli by sme sa dočkať kvalitnejších služieb buď za rovnakú, alebo za lepšie cenu, ako tomu bolo doposiaľ.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
uni mobile novy virtualny operator
Zdroj: Tlačová správa

Hlavným technologickým partnerom UniPhone (resp. siete Unimobile) je  rumunská spoločnosť Null Team, ktorá bude mať na starosti vybudovanie infraštruktúry.

Kedy bude nový operátor fungovať?

V súčasnosti firma ohlásila Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb, že požiadala všetkých štyroch operátov s požiadavkou na vzájomné prepojenie sietí vrátane možnosti prenesenie čísla.

„Z našej strany vieme všetky domáce prepojenia zrealizovať v najbližších pár mesiacoch, rýchlosť ďalšieho postupu teraz závisí najmä na druhej strane – na oslovených mobilných operátoroch“, uviedol M. Rybárik.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre