Skrytý kód v Androide 11 odhaľuje ďalšiu funkciu spojenú so Živými titulkami

S funkciou Živé titulky sa budeme pravdepodobne stretávať aj pri telefonovaní

Android 11
Zdroj: Vosveteit.sk

Živé titulky sú funkciou, ktorú nájdeme v telefónoch Pixel a v niektorých modeloch Samsungu a spoločnosti OnePlus. Ako už z názvu plynie, tak ide o funkciu, ktorá je schopná generovať pri prehrávanom obsahu živé titulky. Ide vskutku o užitočnú funkciu, ktorú možno využiť v prípadoch, keď zle počujete, prípadne ak sa nachádza v tichom prostredí a nechcete rušiť ľudí naokolo, napríklad pri prehrávaní videí.

Portál xda-developers.com poukazuje na skrytú časť kódu vo vývojárskom náhľade Androidu 11, ktorá odhaľuje ďalšiu užitočnú funkciu spojenú s funkciou Živých tituliek.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nový Android 11 schováva užitočnú funkciu

Časť kódu novej funkcie je dobre schovanou vo verzii vývojárskej verzie Androidu 11 2.13.302920511 v rámci funkcií prispôsobenia. Ide konkrétne o možnosť zapnutia Živých tituliek pri telefonátoch. Portál píše, že ak funkcia bude aktívnou, tak volajúci bude upozornený na to, že hovorené slovo bude prepisované do textovej podoby počas telefonátu. Konkrétne mu systém povie hlášku: „Dobrý deň, s osobou ktorou sa chystáte rozprávať, tak má zapnutú funkciu titulky. Uvidí titulky toho čo hovoríte, aby…“

Zive titulky pri telefonovani_Android 11
Zdroj: xda-developers.com

Hoci nie je ešte isté, že táto funkcia sa na 100% ocitne v pripravovanej verzii Androidu 11, ktorá by mala byť predstavená v septembri, tak aj napriek tomu ide vskutku o dobré správy. Funkcia bude totiž pravdepodobne skôr, či neskôr dostupná v operačnom systéme Android. Živé titulky majú ambíciu pomôcť nie len ľuďom so zhoršeným sluchom, ale aj v prípadoch, kedy sa nachádzate v hlučnom prostredí. Druhým dychom však treba dodať, že je otázna skorá dostupnosť tejto funkcie v jazykoch, ktoré nie sú mainstreamovými.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre