ANDROIDSpravodajstvo

Skorý náhľad Androidu 12 odhaľuje nový vzhľad ponuky s nastaveniami. Nebude sa každému páčiť!

Nová ponuka nastavení Androidu 12 sa nesie v duchu prehnaného minimalizmu.

Predstavenie Androidu 12 v BETA zostavení sa pomaly, ale nezastaviteľne blíži. Malo by sa tak stať v druhej polovici budúceho mesiaca. Medzičasom sa však na verejnosť dostávajú rôzne vlastnosti a špecifikácie pripravovaného Androidu. Je to možné vďaka dostupnosti skorého náhľadu, ktorý je už dnes dostupný pre vývojárov.

Naposledy sme vás informovali o funkcii špeciálneho režime pre dlho nepoužívané aplikácie, ktorý automatiky odstraňuje udelené oprávnenia aplikáciám. Rovnako odstraňuje aj dočasné súbory a komprimuje časti aplikácií, aby došlo k ušetreniu úložného priestoru.

Prehnaný minimalizmus: Nový vzhľad nastavení nebude každému pochuti

Portál Androidpolice.com najnovšie prináša náhľady zo skorého náhľadu Androidu  (Developer Preview 3), ktorý bol uvoľnený v týchto dňoch.

Portál konkrétne upozorňuje na novú ponuku nastavení smartfónu, ktorú sa Google rozhodol ešte viac zjednodušiť. Ako môžete vidieť v náhľadoch nižšie, tak náhľad ako taký prešiel vcelku razantnými zmenami. Na prvý pohľad sa zdá prehľadnejší, ako aktuálne riešenie, ale opak je pravdou. Situácia sa zmení, keď sa používateľ pokúsi nájsť konkrétnu funkciu, či informáciu.

Nižšie v náhľadoch si môžete pozrieť ponuku nastavení v poradí Android 11, Android 12 (druhá verzia skorého náhľadu) a Android 12 (tretia verzia skorého náhľadu).

Android 12 skory nahlad c. 3_porovnanie ponuky nastaveni
Zdroj: androidpolice

Ako môžete vidieť vyššie, tak spolu s minimalizmom, bohužiaľ, chýba veľa užitočných štítkov, ktoré sprevádzajú aktuálnu verzie Androidu. Rovnako chýbajú aj krátke popisky, vďaka ktorým je možné zistiť, aké nastavenia konkrétna položka skrýva, ako aj spoznať vybrané informácie bez ďalších kliknutí – napríklad o použitej pamäti v smartfóne.

V každom prípade, ide zatiaľ „len“ o skorý náhľad pripravovaného Androidu a Google má ešte čas, aby získal spätnú väzbu od používateľov. Ako sa vám páči ponuka nastavení vyššie? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close