SpravodajstvoXiaomi

Skoro ako iPhone, len s Androidom! Pozrite sa na maketu vlajkovej lode od Xiaomi, ktorá nápadne pripomína iPhone

Pripravovaná vlajková loď s označením Xiaomi 13 má nápadne pripomínať iPhone. Pozrite sa na maketu, ktorá potvrdzuje jeho konštrukciu.

Spoločnosť Apple ako jeden z najväčších výrobcov smartfónov je pre nejedného výrobcu Androidov inšpiráciou. Americký gigant na trhu so smartfónmi pôsobí už od roku 2007, odkedy sa stihol stať ikonou prémiových zariadení so špičkovou výbavou. Nečudujeme sa teda, že aj Xiaomi sa inšpiruje spoločnosťou, ktorá spôsobila revolúciu na trhu s telefónmi. V skutočnosti sa ich čínsky konkurent svojou inšpiráciou ani netají, a preto do svojich zariadení neraz pridá funkcie, ktoré poznáme zo systému iOS a niektoré smartfóny sa dokonca inšpirujú aj dizajnom svojej konštrukcie. Podobne to má byť aj tentokrát, kedy spoločnosť Apple mala inšpirovať čínskeho giganta dizajnom konštukcie natoľko, že nám pripravovaný Xiaomi 13 výrazne pripomenie najnovšie iPhony, poukazuje komunita Xiaomiui.

Hliníková maketa potvrdzuje plochý displej u Xiaomi 13

Zakrivené displeje boli doteraz znakom akejsi prémiovosti. Jednoducho zariadenia so zakriveným displejom pôsobili akýmsi drahším dojmom, čo inšpirovalo nejedného výrobcu smartfónov. Aj také Xiaomi nám pri minulých verziách svojich vlajkových lodí ponúklo práve displej so zakrivenými okrajmi, čo má však u série označenej číslovkou „trinásť“ vypustiť. Základný model série Xiaomi 13 má vsadiť na plochý displej a kompaktnú konštrukciu. Rovnako, ako je tomu u najnovších iPhonov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aj hrany smartfónu, aj celková konštrukcia nám mierne pripomínajú iPhone 14 (Pro). Xiaomi by tak neprinieslo dizajn, ktorý by pripomínal smartfóny od spoločnosti Apple. Podobnú situáciu sme mohli zažiť napríklad u starších modelov strednej triedy ako napríklad pri Redmi Note 6 Pro, ktorý pripomínal iPhone XS. Rovnako aj lacnejší Redmi 4X dokázal pripomínať taký iPhone 7. Podobnosti by sa teda mohli nájsť aj v novej generácii vlajkových lodí z dielne čínskeho giganta.

Vlajková loď s kompaktným telom a čistejším systémom

Už zo skorších únikov vieme, že pripravovaný Xiaomi 13 má ponúknuť kompaktné telo ako jeho predchodca. Jeho rozmery by mali byť 152.83 x 71.53 x 8.37mm, pričom aktuálny základný Xiaomi 12 ponúkol rozmery 152.7 x 69.9 x 8.2mm. Pripravovaný model by mal byť teda len o kúsok väčší, čo by potešilo milovníkov kompaktných modelov. Fanúšikov má tiež potešiť prítomnosť nadstavby MIUI 14. Tá má priniesť menej predinštalovaných aplikácií v základe a rovnako ponúknuť aj absenciu reklám. Tie používateľov rušili už nejakú tú dobu a čínsky gigant sa snaží priniesť fanúšikom lepší používateľský zážitok.

Xiaomi smartfon_logo
Zdroj: Vosveteit.sk

Predstavenie novinky s čipsetom Snapdragon 8 Gen 2 a pravdepodobne aj kamerou od Leicy má prebehnúť už v najbližších týždňoch. Očakávame, že Xiaomi svoje vlajkové lode odhalí už na prelome novembra a decembra, čím si zaistí, že predstaví jeden z prvých modelov s najnovším čipsetom od Qualcommu. O Pro verzii zariadenia zatiaľ veľa nevieme, no očakávame, že tá by sa mala odlíšiť minimálne dizajnom. Ponúknuť by totiž mala zakrivený displej a aj väčšiu konštrukciu.

Tešíte sa na predstavenie nových vlajkových lodí od Xiaomi? A podobá sa maketa základného modelu aj vám na iPhone? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close