AutáSpravodajstvo

Škoda zverejnila skice novej Fabie, ktorá bude predstavená už v máji. Vyzerajú božsky! Páčia sa vám?

Nová Fabia prinesie dynamické a moderné línie.

Produktová rada automobilov Škoda Fabia bezpochyby patrí medzi automobily, ktoré si mnohí z nás nadmieru obľúbili. Obzvlášť posledná generácia priniesla dizajnové prvky, ktoré sú skôr typické pre drahšie modely áut. Nebude tomu inak ani v prípade nadchádzajúcej generácie, ktorá podľa skíc, vyzerá úchvatne.

Škoda zverejnila skice pripravovanej novej Fabia

Škoda prostredníctvom svojich stránok zverejnila skice novej Fabie, ktoré sa nebojíme povedať, že vyzerajú božsky. Škodovka o pripravovanom modely auta hovorí, ako o modely, ktorý bude nielen väčším, ale dynamickejším a viac emocionálnejším v porovnaní so svojim predchodcom. Spoločnosť hovorí, že gro zmien bolo umožnených vďaka prechodu na modulárnu platformu MQB-A0 koncernu Volkswagen. Druhým dychom však dodáva, že hlavnou výhodou tejto technológie je, že umožňuje nové spôsoby usporiadania interiéru, vďaka čomu bude priestor ako taký väčším. Medzi ďalšie highlighty patria ostro tvarované predné svetlomety a zadné svetlá s LED technológiou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako môžete nižšie v náhľadoch vidieť, prvé skice ukazujú, čisté, moderné a dynamicky vypracované línie. Štvrtá generácia bude podľa publikovaných správ o 111 mm dlhšia a o 48 milimetrov širšia než aktuálna generácia tohto modelu auta. Rovnako si na svoje prídu aj záujemcovia o väčší úložný priestor. Dôvodom je, že batožinový priestor narastie o 50-litrov. Nie sú tak však jediné zmeny, na ktoré sa môžu automobiloví nadšenci tešiť.

„Šikmý pohľad na prednú časť odhaľuje úzke predné svetlomety a širokú masku chladiča, ktorá je typická pre dizajnový jazyk značky ŠKODA. Vďaka chrómovanému rámčeku a čiernym lamelám pôsobí nová FABIA športovo elegantným dojmom.“ opisuje Škoda dizajn novej Fabie.

Škodovka ďalej vyzdvihuje pretiahnutý strešný spojler s bočnými finletmi, ktoré zaisťuje spoločne s aerodynamicky optimalizovanými vonkajšími spätnými zrkadlami a aktívnou žalúziou chladiča, umiestnenou v spodnom otvore pre prívod vzduchu na prednom nárazníku, vynikajúcu aerodynamiku.

Nova skoda Fabia_1
Zdroj: Škoda

Ako sa vám páčia skice pripravovanej Fabie, ktorá bude predstavená už v priebehu budúceho mesiaca? My musíme povedať, že sme milo prekvapení a už teraz sa tešíme na uvedenie automobilu na trh.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close