SamsungSpravodajstvo

Skladateľné zariadenia menia trh so smartfónmi. Takáto je prognóza predajov na najbližšie obdobie. Trhu má aj naďalej dominovať Samsung!

Samsung v roku 2021 pokryl 88% dopytu po skladacích smartfónoch.

Skladateľné smartfóny sú pre mnohých výstrelok doby, ktorý nemá šancu na úspech. Zdá sa však, že opak je pravdou. Bezpochyby, Samsung je spoločnosťou, ktorá započala éru skladateľných telefónov, hoci nie je prvou spoločnosťou, ktorá predstavila tento typ zariadenia svetu. Rovnako treba uviesť, že na trhu dnes už nájdeme viacero modelov telefónov tohto typu od rôznych výrobcov. Ide napríklad o Mi Mix Fold od Xiaomi, alebo o zariadenie P50 Pocket od spoločnosti Huawei.

Hoci treba povedať, že využitie skladateľných telefónov je dnes stále otázne a pri kúpe tohto typu zariadenia si mnohí stále nevedia odpovedať na otázku, „čo dostanú navyše v porovnaní s bežným telefónom?“, tak o tento typ zariadenia rastie dopyt. Dôvodom tejto otázky je najmä cena, ktorá v mnohých prípadoch je vyššia, ako mesačná mzda bežného človeka. Ale aj napriek tomu, dáta ukazujú, že záujem o skladateľné zariadenia stúpa.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Samsung mení trh so smartfónmi vo svoj obraz

Podľa dát spoločnosti Counterpointresearch v roku 2021 bolo na trh dodaných okolo 9 miliónov skladateľných smartfónov. To predstavuje nárast predajov o 300% v porovnaní s rokom 2020. 88% zariadení dodala spoločnosť Samsung, ktorá v priebehu uplynulého roka predstavila napríklad telefóny Galaxy Z Fold 3, či Z Flip 3.

Aký bude rok 2022, zastaví sa rast predajov skladateľných smartfónov? Analytici odhadujú, že záujem o tento typ zariadenia, bude rásť. Odhadujú, že trh so skladateľnými telefónmi podrastie 3x. Trhovým lídrom by mala zostať i naďalej spoločnosť Samsung. Rok 2023 bude však podľa analytikov zlomovým. Odhadujú sa, že trh podrastie 10x v porovnaní s rokom 2021. Analytici z Counterpointresearch hovoria, že Samsung pokryje 75% dopytu po skladateľných zariadeniach v roku 2023. Hlavným konkurentom pre spoločnosť, bude podľa analytikov Apple, ktorý plánuje v tomto roku priniesť na trh svoj prvý skladateľný smartfón.

vyvoj predaja skladatelnych smartfonov a predikcia na rok 2023
Zdroj: counterpointresearch

„Vďaka výraznému poklesu ceny, vylepšenému dizajnu a vzhľadu sa spoločnosť Samsung pravdepodobne sústredí na mladšie ročníky so skladacími telefónmi Flip. Nové modely Galaxy Z dostanú podporu S Pen, čo môže pomôcť absorbovať existujúcich používateľov Note,“ uviedol analytik Jene Park, ktorý vedie výskum skladacích zariadení v Counterpoint.

Ako vnímate skladateľné smartfóny vy? Ide podľa vás o dobrú investíciu, alebo nie? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close