SpravodajstvoZariadenia

Skladateľné smartfóny sa čoraz viac na trhu rozširujú: Ďalší popredný výrobca plánuje predstavenie takéhoto telefónu!

Netradičné smartfóny sa môžu v blízkej dobe stať štandardom. Skladateľných zariadení bude na trhu čoraz viac, naznačuje známa spoločnosť.

Klasické smartfóny sa postupne budú sťahovať z trhu, tvrdia viacerí analytici a očakávajú, že už v priebehu najbližších rokov sa spopularizujú skladateľné zariadenia. Azda najväčším priekopníkom týchto telefónov je juhokórejský Samsung, ktorý ich už dokázal plne dostať do svojej modelovej série a každý rok prináša dva modely s flexibilným displejom. Samsung však nie je jedinou spoločnosťou, ktorá pracuje na skladateľných zariadeniach a v poslednej dobe sme mohli sledovať, ako sa do ich výroby a zdokonaľovania púšťajú poprední výrobcovia elektroniky. Portál androidauthority.com nás tak teraz informuje o tom, že predstavenie skladateľného telefónu má v pláne aj populárna čínska spoločnosť. A o aký model pôjde? To si teraz prezradíme spoločne.

Skladateľné smartfóny prídu aj pod značkou Realme

Samsung, Xiaomi, Huawei, všetky tieto spoločnosti mali ešte pred niekoľkými rokmi ambíciu priniesť na trh niečo nové. Smartfóny so skladateľnými displejmi boli práve tým, čo zmenilo trh na nepoznanie. A aj keď sú tieto zariadenia o niečo náročnejšie na výrobu a následne prichádzajú s vyššou cenou, tak ich určitá skupina používateľov preferuje. Len nedávno sa tak v Číne predstavili prvé zariadenia so skladateľnými displejmi od spoločností Oppo a Tecno.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
galaxy z fold3 2
Zdroj: Samsung

Tieto spoločnosti teraz nasleduje ďalší čínsky výrobca, ktorý rovnako ako Oppo spadá pod BBK Electronics. Je ním stále rastúce Realme, ktoré postupne odhaľuje, že pracuje na skladateľnom telefóne. Viceprezident značky sa tak teraz spýtal fanúšikov prostredníctvom svojho účtu na Twitteri či by viac privítali model Realme Flip alebo Realme Fold. Naznačuje tak, že v pláne je predstavenie oboch zariadení, no rovnako sa snažia vyhovieť požiadavkam fanúšikov. Skladateľné smartfóny od Realme by sa tak neskôr mohli stať realitou.

Jeho predstavenie nemusí byť vôbec blízko

Príspevok od viceprezidenta spoločnosti Realme určite vyvolal zmiešané reakcie medzi fanúšikmi spoločnosti ale aj rôznymi technologickými nadšencami. Práve fakt, že sa nás pýta na voľbu typu skladateľného modelu môže naznačovať, že ide len o prieskum. Z neho môžu vyvodiť či by bol o takýto model záujem, prípadne o aké skladateľné smartfóny by mali používatelia záujem. Musíme ale poznamenať, že vývoj takéhoto zariadenia nie je práca na pár týždňov. Aj z tohto dôvodu môžeme dedukovať, že predstavenie by vôbec nemuselo prebehnúť tento rok.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G_pohlad z vonku skladateľné smartfóny
Zdroj: Vosveteit

Realme by však mohlo prekvapiť a príspevok by mohol slúžiť ako upútavka pre predstavenie oboch typov zariadenia. Nakoniec sa teda necháme prekvapiť a uvidíme, čo nakoniec príde v rámci únikov a certifikácií. Rovnako by sme ale chceli poznamenať, že skladateľné smartfóny sú v pláne aj u iných spoločností. V blízkej dobe by sa tak mohla ukázať prvá „skladačka“ od Googlu známa pod názvom Pixel Fold.

Kúpili by ste si smartfón so skladateľným displejom? Alebo preň zatiaľ nevidíte využitie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close