Šikovné Full HD projektory nielen do domácnosti či kancelárie. Túto vlnu zliav si rozhodne nesmieš nechať ujsť

V najnovšej akciovej ponuke na TomTop.com nájdeš hneď trojicu zaujímavých projektorov. Potešia nie len ostrý zrak diváka ale aj peňaženku.

wanbo tt ilustracny-min
Zdroj: TomTop.com

Pripadá ti klasická televízia ako zbytočne nevyužitý kus elektroniky v domácnosti s nízkou flexibilitou a využitím? Alternatívou môže byť šikovný domáci projektor, ktorý bezproblémovo presunieš, vezmeš so sebou na dovolenku prípadne do kancelárie. Háčik by však mohol byť v nerentabilnej cene takéhoto zariadenia, čo však nie je vždy pravidlom. Cenovou výnimkou je aj trojica atraktívnych projektorov od výrobcov Wanbo a Lenovo, ktoré momentálne nájdeš v bezkonkurenčnom výpredaji na e-shope TomTop.com. Vďaka aktuálnemu bleskovému výpredaju ušetríš pri kúpe týchto projektorov desiatky eur. Taktiež ušetríš aj na doprave, ktorá je riešená z nemeckého skladu a je úplne bezplatná. Vyhneš sa tak aj zbytočným dodatočným poplatkom s ktorými sa bežne stretneš pri nákupoch z krajín mimo EÚ.

Wanbo TT – domáce kino s luxusnou cenou

Domáci projektor Wanbo TT ponúka Full HD rozlíšenie 1 920 x 1 080 pixelov s vynikajúcim kontrastom farieb a detailmi v obraze. Za skvelými zobrazovacími schopnosťami stojí nie len pokročilý hardvér ale aj vysoká svietivosť na úrovni až 650 ANSI lumenov. Samotný obraz sa tak vyznačuje aj skvelou čitateľnosťou v horších svetelných podmienkach, čím je projektor ideálnou voľbou aj do horšie zatemniteľných miestností.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
wanbo tt reproduktory-min
Zdroj: TomTop.com

Ruka v ruke so zobrazovacou technikou idú aj moderné algoritmy a umelá inteligencia. Tie sa starajú o pokročilé funkcionality automatického ostrenia obrazy do pár sekúnd bez akéhokoľvek zásahu používateľa. K dispozícii je aj podpora najnovšieho štandardu HDR10 a dekódovanie obrazu až v 4K kvalite.

Čím sa však projektor líši od konkurencie najviac je rýchlosť operačného systému. Vďačí za to najmä 4-jadrovému procesoru Mediatek MTK9266 a operačnému systému založenom na Linuxe. Samotný systém je tak nie len mimoriadne svižný, ale zároveň ponúka kopu predinštalovaných aplikácií s možnosťou inštalácie dodatočných aplikácii prostredníctvom obchodu, kde ich nájdeš viac ako 200.

Naozaj pohlcujúci audiovizuálny zážitok podpisuje nie len samotný obraz ale aj audio výbava projektoru. Výbava v podobe dvojice vstavaných Hi-Fi reproduktorov so systémom 360 Dolby Atmos určite poteší ucho každého diváka. Čo sa týka konektivity, projektor je možné pripojiť klasicky cez HDMI a USB konektory. K dispozícii sú aj bezdrôtové možnosti prostredníctvom Bluetooth 5.1 či cez Wi-Fi štandardy podporujúce 2,4 GHz ako aj 5 GHz pásmo.

Wanbo T6 MAX – flexibilná prenosná alternatíva

Projektor Wanbo T6 MAX je flexibilnejšou alternatívou predurčenou na časté presuny, čo naznačuje aj jeho dizajnové vyhotovenie s integrovanou rukoväťou. Po technickej stránke sa pýši podobnými parametrami ako vyššie spomínaný model Wanbo TT. Ponúka obraz v rozlíšení 1 920 x 1 080 pixelov s rozmermi od 50 do 200 palcov. Menšou zmenou je nižšia svietivosť na úrovni 550 ANSI lumenov.

wanbo t6max
Zdroj: TomTop.com

V útrobách projektoru nájdeme štvorjadrový procesor Amlogic T972, ktorému sekundujú až 2 GB RAM. Výrobca sa kvôli vyššej dávke výkonu rozhodol siahnuť po overenom operačnom systéme Android TV, čo môže byť kľúčovým lákadlom pre určitú skupinu zákazníkov. Pri používaní v domácnosti určite zaváži aj nízka hlučnosť projektoru na úrovni iba 36 dB a to aj napriek mimoriadne výkonnému chladeniu.

wanbo t6max 2
Zdroj: TomTop.com

Projektor je po stránke konektivity vybavený podobne ako model Wanbo TT. K dispozícii sú štandardy ako HDMI port a USB port, no dodatočným je v tomto prípade AV port. Spomínaný operačný systém Android TV, v tomto prípade vo verzii 9.0, prináša aj ďalšie výhody napríklad v podobe možnosti jednoduchého zrkadlenia obrazu zo smartfónu či podporu streamovacích aplikácií.

Lenovo Thinkplus Air H4S

Posledným z trojice aktuálne zľavnených projektorov na e-shope TomTop.com je model Thinkplus Air H4S od známeho technologického giganta Lenovo. Ide o mimoriadne kompaktný projektor s rozmermi 26,6 x 26,6 x 11 cm s minimalistickým bledým dizajnovým telom. Bezproblémovo tak zapadne do akejkoľvek obývačky, izby či modernej kancelárie.

lenovo thinkplus air h4s titulny
Zdroj: TomTop.com

Aj napriek nižšej cenovke a menším rozmerom však nezaostáva za konkurenciou vyššie. Ponúka Full HD rozlíšenie, taktiež s podporou dekódovania 4K obrazu, čo má na starosti najmä pokročilý čip od spoločnosti Mediatek. Svietivosť je v tomto prípade stále na skvelej úrovni 500 ANSI lumenov, na čo však treba prihliadať najmä pri použití v miestnostiach s horším zatemnením.

lenovo thinkplus air h4s natocenie
Zdroj: TomTop.com

O plný audiovizuálny zážitok sa postará integrovaný Hi-Fi zvukový systém, ktorý je možno bezproblémovo rozšíriť o dodatočnú repro sústavu cez klasický AUX port. Samozrejme, k dispozícii sú klasické káblové možnosti pripojenia obrazu ako USB či HDMI, podobne, ako pri modeloch od výrobcu Wanbo.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre