SpravodajstvoXiaomi

Séria Xiaomi 12 poodhalila svoje vlastnosti: Takto budú vyzerať špičkové modely z Číny!

Séria Xiaomi 12 bude pozostávať minimálne z troch modelov, ktoré už odhalili svoju výbavu. Tešiť sa môžeme naozaj na skvelý upgrade.

Nové smartfóny z radu Xiaomi 12 sú už na ceste a predstavenie sa čoraz viac blíži. Nové smartfóny by sa mali predstaviť už každým dňom a špecifikácie sa na nás pomaly vynárajú. Najnovšie sa zodvedáme informácie priamo o výbave niektorých modelov a zároveň nám potvrdzujú prítomnosť kompaktného modelu Xiaomi 12X ako aj ďalších iných. Ako bude už čoskoro predstavená séria modelov vyzerať a čo nám ponúkne? Odpoveď nám prináša známy portál Xiaomiadictos.com, ktorý sa sústreďuje na informácie z čínskej TENAA certifikácie. A už teraz vieme povedať, že výbava smartfónov bude naozaj hviezdna.

Xiaomi 12X prinesie Snapdragon 870

Ako všetci dobre vieme, špekulácie počas posledných týždňov naznačovali, že čínska spoločnosť Xiaomi má v pláne predstaviť i kompaktný model. Tým má byť práve Xiaomi 12X, ktorý získa 6.28″ AMOLED displej. Najnovšie úniky z certifikácie však poukazujú aj na výkon tohto modelu, ktorý bude siahať do úrovne vlajkových smartfónov. Tešiť sa totiž môžeme na vlajkový procesor Snapdragon 870 od Qualcommu, ktorý sme tento rok mohli vidieť vo viacerých modeloch.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Výbavu však bude tvoriť i 67W nabíjanie pre zatiaľ neznámu kapacitu batérie. Model však má spadať do kompaktných modelov, ktoré budú jednoduché pre používanie jednou rukou. Séria Xiaomi 12 však bude pozostávať i z ďalších modelov, medzi ktoré môžeme zarátať základný a Pro model.

Séria Xiaomi 12 získa viacero modelov

Zatiaľ známe informácie o smartfónoch z radu Xiaomi 12 nám dopĺňa i únik výbavy modelu Xiaomi 12 a jeho Pro verzie. A zatiaľ čo základný model príde ešte v priebehu tohto roka, séria s Pro modelom a prípadnou Ultra verziou bude hotová až začiatkom budúceho roka. Základný model Xiaomi 12 bude poháňať čipset Snapdragon 8 Gen 1 rovnako, ako jeho Pro verziu. Rozdiel však bude v batérii a rýchlosti nabíjania.

Základný model Xiaomi 12 tak získa 4700mAh batériu s podporou 67W nabíjania. Naopak jeho Pro verzia bude ešte vybavenejšia. Séria Xiaomi 12 tak získa i zástupcu 120W nabíjania, ktoré bude napájať 5000mAh batériu. Podobné nabíjanie sme mohli vidieť u modelu Xiaomi 11T Pro tak uvidíme, ako to Xiaomi zvládne u novej generácie smartfónov.

Pozdáva sa vám výbava novej generácie smarfónov od Xiaomi? A je podľa vás séria Xiaomi 12 pokrokom oproti tej minulej? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close