SpravodajstvoXiaomi

Séria Xiaomi 12 bude zahŕňať i lacnejšie smartfóny: Takáto výbava príde v modeloch s označením Lite

Ak ste milovníkom lacných smartfónov so špičkovou výbavou, potešíme vás. Séria Xiaomi 12 prinesie nadupaný Lite model.

Predstavenie série Xiaomi 12 je už za rohom a my očakávame, že sa v sérii objaví viacero skvelých modelov. Medzi ne môžeme zarátať základný model Xiaomi 12, jeho Pro a Ultra verziu či kompaktný model Xiaomi 12X, ktoré by sme mali prvýkrát uvidieť už počas tohto mesiaca. To však nie je všetko a séria by mala získať oveľa viac smartfónov. Séria Xiaomi 12 však bude pozostávať i z modelu s prívlastkom Lite, ktoré už dlhodobo považujeme za tzv. ľudovú voľbu. Tieto modely síce majú o niečo okresanú výbavu, no ich cena je častokrát obrovským lákadlom. Známa komunita Xiaomiui nám teraz prináša pohľad na špecifikácie týchto modelov s prívlastkom Lite, ktoré budú opäť dva.

Jeden model bude globálny, druhý je určený len pre Čínu

Séria Mi 11 nám tento rok pôvodne priniesla dva modely s prívlastkom Lite, pričom jeden z nich získal 4G a druhý dokonca 5G konektivitu. Neskôr sériu doplnil dokonca i model Xiaomi 11 Lite 5G NE, ktorý je známy pre dokonca trojročnú systémovú podporu. Budúci rok sa však podľa najnovších informácií 5G modelu už nedočkáme a s rozširujúcim sa pokrytím 5G sieťou to bude rozumnou voľbou. Xiaomi tak vsadí na 5G modely s výkonnými čipsetmi pre každodenné používanie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Séria Xiaomi 12 nám teda prinesie dva modely, pričom sa podľa všetkého budú odlišovať len v kamerách. A zatiaľ čo model Xiaomi 12 Lite uvidíme i na globálnom trhu, Xiaomi 12 Lite Zoom bude určený čisto len pre Čínu. To nám však vôbec nevadí, pretože výbava globálneho modelu vyzerá viac než lákavo.

Xiaomi 12 Lite prinesie špičkový výkon vo svojej triede

Model Xiaomi 12 Lite získa výkon, na aký sme vo vlajkovej sérii s prívlastkom Lite zvyknutí. Srdcom smartfónu bude čipset Snapdragon 778G, prípadne Snapdragon 780G+. Nie je však známe, či Xiaomi siahne po druhom spomínanom čipsete. 5nm čipsety sú celkovo známe pre svoj nedostatok počas tohto roka, a preto bol čínsky gigant nútený vyrobiť len obmedzené množstvo modelu Mi 11 Lite 5G, ktorý využíval práve Snapdragon 780G.

Ďalej však vieme, že model Xiaomi 12 Lite získa kameru s troma snímačmi. Hlavný snímač by mal byť 64mpx ISOCELL GW3 od Samsungu a doplnia ho ultraširoký a makro snímač. V prípade displeja sa rozprávame o 6.55″ AMOLED displeji s podporou 120Hz obnovovacej frekvencie a rozlíšením 1080×2400 pixelov. Čo je však novinkou, je informácia o zakrivenom displeji podobne, ako je tomu u Xiaomi CIVI. Model by sme mali prvýkrát vidieť začiatkom budúceho roka po boku modelu Xiaomi MIX 5.

Čo poviete na výbavu tohto smartfónu? Pozdáva sa vám? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close