SpravodajstvoXiaomi

Séria Redmi Note 11 príde na globálny trh čo nevidieť: Redmi nás však opäť potrápi s názvami

Modelový rad Redmi Note 11 sa už pomaly chystá na globálnu premiéru. Nie všetky však budú spadať pod krídla Redmi.

Vyznať sa v smartfónoch od spoločnosti Xiaomi a ich dcérskych značiek chce poriadnu dávku odvahy. Niektoré smartfóny sa naprieč rôznymi regiónmi i rôzne nazývajú a v poslednej dobe ich je čoraz viac. Aby toho však nebolo málo, smartfóny často i migrujú medzi spoločnosťami a tak model predstavený u Redmi sa môže objaviť i v hlavnej línii Xiaomi či veľmi často u Poco. A inak tomu zrejme nebude ani v modelovej sérii Redmi Note 11, ktorá bola predstavená len včera. Pozornému oku isto neuniklo, že základný model sa výrazne líši od modelov Pro a Pro+. A práve tento model vôbec nemá spadať do modelového radu Redmi Note. Na informáciu spolu s predpokladaným dátumom predstavenia nás upozornil portál Xiaomiadictos.com. A my sa na to teraz pozrieme spoločne.

Interný kód nadstavby MIUI naznačuje skorý príchod smartfónov

Na globálny trh sa čoskoro dostanú i modely z radov Redmi Note 11. Zdá sa však, že základný model ostane na našom trhu nevyplnený a modelu so skutočným názvom Redmi Note 11 sa u nás nedočkáme. Xiaomi už takéto niečo raz spravil v roku 2018, kedy nebol predstavený smartfón s názvom Redmi Note 6 a kúpiť sme si mohli len jeho Pro verziu. A jedenásta generácia bude zrejme rovnaká.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Interný kód nadstavby MIUI a rovnako certifikácia u spoločnosti Google naznačuje veľmi skorý príchod zariadení z radov Redmi Note 11 i u nás. A zatiaľ čo verzie Pro a Pro+ si zrejme ponechajú svoj názov, základný model sa objaví v portfóliu inej spoločnosti. Príchod modelov by však mal prebehnúť na našom trhu v najbližších dňoch, globálne verzie modelov by tak mohli byť dostupné ešte pred Vianocami.

Základný Redmi Note 11 však prejde do portfólia Poco

Vzhľadom k tomu, že základný model Redmi Note 11 nebol vôbec certifikovaný očakávame, že tento smartfón bude premenovaný a presunutý pod krídla spoločnosti Poco. Len včera sme sa dozvedeli o príchode smartfónu s názvom Poco M4 Pro 5G, ktorý by mohol byť práve globálnym ekvivalentom spomínaného Redmi. A i keď ide zatiaľ len čisto o dohady, dávalo by to zmysel. Najlacnejší smartfón je predsa len mierne odlišný od svojich súrodencov. Odhadovaná výbava Poco M4 Pro 5G sa navyše so základnou „jedenástkou“ zhoduje.

Predstavenie tohto modelu je naplánované na 10. novembra o 13:00 nášho času. Pripomíname, že ide o globálne predstavovanie modelov. Všetky indície tak zatiaľ sedia a vôbec by sme sa nečudovali, keby základný Redmi Note 11 nakoniec na náš trh vôbec neprišiel. Teda aspoň nie pod krídlami spoločnosti Redmi.

Máte zálusk na niektorý z modelov z jedenástej generácie radu Redmi Note? A neprekáža vám prítomnosť čipsetu od spoločnosti MediaTek? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez WhatsApp kanály
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close