SpravodajstvoXiaomi

Séria Redmi K50 bude odlišná od tej predchádzajúcej: Týmto sa chce dostať medzi väčšie publikum!

Séria Redmi K50 bude zahŕňať i čipset MediaTek Dimensity 9000. Spoločnosť tak nahradí populárne Snapdragony a zaistí si nižšiu cenu.

Smartfóny z radu Redmi K sa budúci rok dočkajú už svojej štvrtej generácie a pomaly sa vynárajú dohady ohľadom pripravovaných modeloch. Modely z tejto série majú útočiť na vlajkové lode iných spoločností a svojou výbavou za nižšiu cenu si získať väčšiu popularitu. To sa čínskemu Xiaomi naozaj darí, no ceny súčiastok stále stúpajú i pre pretrvávajúcu polovodičovú krízu a spoločnosť musí stále viac pracovať na udržiavaní nižších cien. Ako však informuje portál mundoxiaomi.com, séria Redmi K50 si bude môcť udržať nižšiu cenu vďaka použitému čipsetu. Niektoré modely tak spoločnosť nepostaví na najnovší Snapdragon, ako je tomu zvykom.

Séria Redmi K50 získa čipset MediaTek Dimensity 9000

Keď spoločnosť MediaTek predstavila svoje najvýkonnejšie čipsety z radov Dimensity, Redmi sa ozvalo, že práve tieto čipsety nasadí ako prvá spoločnosť na trhu. Ide o čipsety Dimensity 7000 a jeho výkonnejšiu verziu Dimensity 9000. A práve jeden z týchto spomínaných čipsetov s istotou uvidíme v sérii Redmi K50. Dimensity 9000 má v niektorých prípadoch nahradiť populárne Snapdragony a to i v prípade klasických, nie herných modelov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Séria Redmi K prvýkrát nasadila čipset od spoločnosti MediaTek v tomto roku. Dimensity 1200 ako najvýkonnejší čipset spoločnosti sme mohli vidieť v hernom Redmi K40 Gaming, no budúci rok bude zrejme Snapdragonu v sérii ešte menej. Niektorých fanúšikov spoločnosti to možno nepoteší. No na druhú stranu treba poznamenať, že MediaTek Dimenisty 9000 je veľmi výkonný a dokáže konkurovať i výkonnejším čipsetom od spoločnosti Qualcomm.

Predstavenie prebehne v blízkej dobe

Viaceré zdroje poukazujú na to, že predstavenie série Redmi K50 by malo prebehnúť vo februári roku 2022. Spoločnosť Redmi nás teraz informuje o príchode týchto smartfónov prostredníctvom oficiálneho upútavajúceho plagátu. Ten nás informuje o čipsete MediaTek Dimensity 9000, no i o tom, kedy modely prídu. Redmi nás však neinformuje príliš podrobne, oznamuje nám len, že modely prídu v priebehu roku 2022.

Redmi K50 Dimensity 9000
Zdroj: mundoxiaomi.com

Na ďalšie informácie ohľadom modelov si ešte budeme musieť počkať. V súčasnosti sa všetka pozornosť sústreďuje na predstavenie série Xiaomi 12, ktoré zrejme prebehne koncom tohto mesiaca. Po jej predstavení očakávame viac informácií i o ďalších modeloch.

Tešíte sa na modely z radu Redmi K50? A vlastníte niektorý z nich alebo ich globálnu verziu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close