SpravodajstvoXiaomi

Selfie kamera pod displejom? Toto sú smartfóny od Xiaomi, ktoré ju mali získať, no nikdy nevyšli na verejnosť!

Selfie kamera pod displejom tu bola oveľa skôr, ako nám ju Xiaomi predstavilo. Tieto modely ju mali získať taktiež!

Selfie kamera pod displejom je spôsob, ako sa zbaviť nevkusného výrezu či priestrelu v displeji pre kameru. Postupne sa čoraz viac výrobcov smartfónov snaží takúto kameru nasadiť do svojich smartfónov a my na trhu už vidíme i prvé plody tejto snahy. Čo však možno nevieme je fakt, že niektorí výrobcovia sa snažili o takúto kameru už dávno predtým, ako uviedli prvý takýto smartfón. Príkladom je napríklad čínske Xiaomi, ktoré nám prinieslo svoj model Xiaomi MIX 4 s takouto selfie kamerou. Pokusov o smartfón so selfie kamerou pod displejom však bolo už viac a my vieme, ktoré modely mali takúto vychytávku priniesť. Informuje nás o nich totiž známa komunita Xiaomiui a teraz sa na ne pozrieme spolu.

Selfie kamera pod displejom u Mi 9

Model Mi 9 sme prvýkrát na predajných pultoch mohli vidieť ešte v roku 2019, teda pred troma rokmi. Čínske Xiaomi však už vtedy premýšľalo nad tým, že selfie kamera pod displejom by mohla vyriešiť problémy s notchom, ktorý model nakoniec priniesol v tvare kvapky. Model Mi 9 mal priniesť 20mpx snímač od spoločnosti Samsung, no nakoniec sa Xiaomi rozhodlo túto technológiu ešte odložiť, kým nebude plne pripravená na predstavenie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Mi 9 selfie kamera pod displejom
Zdroj: Xiaomiui.net

Druhou generáciou bol Mi 9 Pro 5G

Selfie kamera pod displejom sa mala nachádzať i u modelu Mi 9 Pro 5G, ktorý vlastne ani nebol Mi 9 Pro 5G. Išlo o smartfón so špecifikáciami neskoršieho Mi 10, no jeho výbave dominovala práve ukrytá selfie kamera. Takýto model nakoniec nikdy spoločnosť nepredstavila a nakoniec ostala len u prototypu. Kto vie, kde by sme dnes boli, keby sa Xiaomi rozhodlo predstaviť selfie kameru pod displejom už v roku 2020? Veríme však, že spoločnosť ešte potrebovala vychytať rôzne chyby tejto technológie.

Mi 9 Pro 5G selfie kamera pod displejom
Zdroj: Xiaomiui.net

Mi 10 i Mi 10 Ultra a ich selfie kamera pod displejom

Medzi smartfóny, ktoré mali využiť technológiu selfie kamery pod displejom, boli i modely z vlajkovej série Mi 10. Xiaomi však nakoniec zvolilo cestu priestrelu pre túto kameru a odložila predstavenie smartfónu s touto technológiou na neskôr. Ako môžete vidieť, pokusy od Xiaomi prebiehali najmä vo vlajkovej línii smartfónov, no nakoniec sa objavila u znovuobnovenej série Xiaomi MIX. Tento rok by sme sa mali dočkať ďalšej generácie takýchto smartfónov. Uvidíme teda, kam až sa spoločnosť posunula a aké výsledky nám nová selfie kamera pod displejom prinesie. Nižšie sa môžete pozrieť na snímky pôvodných modelov s takouto kamerou.

Mi 10 selfie kamera pod displejom
Zdroj: Xiaomiui.net

Myslíte si, že selfie kamera pod displejom má budúcnosť? Alebo ide len o ďalší pokus o inovácie, ktorý nepotrebujeme? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close