NávodySpravodajstvo

Screenshoty v prehliadači Chrome dostanú užitočnú funkciu. Takto ju môžete zapnúť už dnes!

Snímok obrazovky vieme vytvoriť mnohými spôsobmi. Google Chrome nám ale ponúkne nielen rýchle vytvorenie snímku, ale aj čosi viac.

Mnohokrát sa nám stane situácia, kedy potrebujeme zdieľať to, čo vidíme na obrazovke prehliadača. Na to perfektne slúžia snímky obrazovky alebo screenshoty, kedy jednoducho odfotíme obsah našej obrazovky. Niekedy ale jednoduchá snímka nestačí, na čo myslel aj Google. Na tému upozorňuje web beebom.com.

Snímok obrazovky v prehliadači Chrome

Existuje mnoho spôsobov na to, ako zachytiť snímku obrazovky. Niektorí používajú klávesu PrintScreen, iní klávesovú skratku Win + Shift + S, prípadne program tretej strany. Snímka sa ale v prehliadači Chrome dá vytvoriť pomocou tlačidla v menu zdieľania. V základnom nastavení je ale toto tlačidlo vypnuté.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Do vyhľadávacieho poľa preto zadajte chrome://flags, čo vám otvorí experimentálne nastavenia. V Chrome Flags následne vyhľadajte výraz Desktop Screenshots. Obe možnosti prepnite na Enabled a potom reštartuje prehliadač.

chrome desktop screenshots
Zdroje: vosveteit.sk

Prvá povolená možnosť je pre odomknutie tlačidla pre snímku obrazovky. To nájdete v pravom rohu vyhľadávacieho poľa. Kliknutím na tlačidlo zdieľať sa vám otvorí menu, kde si viete vybrať možnosť Screenshot (Snímka obrazovky). To vám následne ponúkne možnosť orezania obrazovky, kedy si vyberiete oblasť, ktorá bude na danom snímku.

chrome screenshot
Zdroje: vosveteit.sk

Snímok obrazovky sa následne skopíruje do schránky, odkiaľ ho viete prilepiť do e-mailu, chatu alebo Wordu klávesovou skratkou Ctrl + V. Samotnú snímku si ale viete aj stiahnuť do počítača kliknutím na tlačidlo Download (Stiahnuť) v okne, ktoré sa zobrazí v pravom hornom rohu prehliadača.

chrome download screenshot 1
Zdroje: vosveteit.sk

Editor snímku obrazovky

Druhá možnosť zatiaľ nemusí byť dostupná pre všetkých, prípadne nemusí vôbec fungovať. Ide o editor snímku obrazovky. Častokrát na danom snímku potrebujeme vyznačiť istú časť, prípadne niečo dopísať. Takéto jednoduché úpravy nám tento editor ponúkne. Editor bude dostupný po kliknutí na tlačidlo Edit ihneď po vytvorení snímku. Na Reddite sa už objavili snímky toho, ako daný editor vyzerá.

chrome editor
Zdroj: Reddit

Určite pôjde o mimoriadne užitočný nástroj, pretože všetky kroky budete vedieť vykonať rýchlo a priamo v prehliadači. Funkcionalita úpravy snímky v čase písania článku dostupná nebola, no jej prítomnosť v Chrome Flags naznačuje, že môže byť dostupná v priebehu najbližších týždňov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close