SamsungSpravodajstvo

Samsung ukazuje, ako by mohli v budúcnosti vyzerať skladateľné smartfóny. Páčia sa vám predstavy spoločnosti?

Samsung chce smartfóny s trojitými, či rolovateľnými displejmi.

Približne 3 až 4 roky dozadu si mnohí z nás nevedeli poriadne predstaviť, ako budú vyzerať skladateľné smartfóny vrátane toho, aké bude ich využitie v praxi. Dnes sú na trhu dostupné už viaceré modely tohto typu. Ide napríklad o smartfóny ako Galaxy  Z Fold, Galaxy Z Flip a ďalšie. Mnohé z nich sme mohli dokonca vyskúšať aj v našej redakcii.

Ako budú však vyzerať skladateľné smartfóny v budúcnosti? Spoločnosť Samsung Display, ktorá je aktuálne jedným z najväčších dodávateľom OLED panelov na svete, prostredníctvom svojich stránok publikovala víziu, ako by mohli vyzerať smartfóny tohto typu o niekoľko rokov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako môžete vidieť nižšie, tak predstava spoločnosti Samsung je, že zariadenie bude možné zohnúť nie v jednom, ale hneď v dvoch bodoch. Pomocou tohto riešenia smartfón bude disponovať trojnásobným displejom v porovnaní so súčasnými konvenčnými smartfónmi.

skladatelny displej v troch bodoch_vizia samsungu
Zdroj: Samsung

Cieľom spoločnosti v tomto prípade je poskytnúť používateľovi rôzne spôsoby využitia zariadenia. Napríklad ako bežný smartfón, tablet, prípadne ako monitor, ku ktorému by mohlo byť pripojené dodatočné príslušenstvo.

„S každou minútou displeja zažívame v každodennom živote množstvo vecí. V dnešnej dobe pociťujeme zmenu v živote, ktorá sa stala pohodlnejšou vďaka technológii displeja!“ píše spoločnosť na svojej stránke.

Druhé stvárnenie skladateľného smartfónu, o ktorom si Samsung myslí, že by mohlo nájsť uplatnenie v budúcnosti, sme mohli už vidieť v prevedení spoločnosti TCL. Išlo však len o prototyp smartfónu tohto typu. Ako môžete vidieť nižšie, tak v skutočnosti nejde o skladateľné zariadenie, ale o rolovateľné. Inými slovami, spoločnosť aktívne uvažuje nad typom zariadenia, z ktorého bude možné displej smartfónu v prípade potreby vyrolovať.

rolovatelny displej v smartfone_samsung patent
Zdroj: Samsung

Uvítali by ste riešenia, ktoré spoločnosť Samsung publikovala? Dajte nám vidieť nižšie v komentároch. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close