SamsungSpravodajstvo

Samsung spája sily s výrobcom grafických čipov AMD. Výkon smartfónov tak môže nabrať úplne nový rozmer

Výkon smartfónov neustále rastie a z našich každodenných pomocníkov sa pomaly ale isto stávajú zariadenia, ktoré výkonnostne predbiehajú lacnejšie notebooky, či počítače. Najväčším výkonom disponujú najmä vlajkové smartfóny od každého výrobcu, no len pred pár rokmi sa na trhu začala objavovať nová kategória smartfónov, ktorej popularita bude v nasledujúcich rokoch enormne rásť. Reč je o herných smartfónoch, ktoré sa oproti klasickým smartfónom líšia najmä o čosi vyšším grafickým výkonom. Výrobcov herných smartfónov je momentálne už naozaj dosť, no na zozname stále chýba jeden z najkľúčovejších hráčov – juhokórejský Samsung. Najnovšie strategické partnerstvo s AMD ale naznačuje, že nový, výkonnejší hardvér by mohol byť naozaj za rohom.

Niekoľkoročné strategické partnerstvo s AMD

O novom niekoľkoročnom strategickom partnerstve s AMD informoval Samsung prostredníctvom tlačovej správy. Hlavným cieľom celého partnerstva je využiť poznatky a technológie oboch spoločností v rámci segmentu mobilných procesorov. Nové čipy s ultra nízkym odberom elektrickej energie, no zároveň s vysokým grafickým výkonom, by mali byť založené na už existujúcich technológiách AMD Radeon. Pokročilé technológie by mali byť následne zúžitkované pre zlepšenie inovácií v rámci mobilných zariadení.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Keďže sa pripravujeme na zásadné zmeny v technológii a objavujeme nové príležitosti, naše partnerstvo s AMD nám umožní priniesť prelomové grafické produkty a riešenia na trh pre budúce mobilné zariadenia,“ povedal Inyup Kang, prezident spoločnosti Samsung Electronics S.LSI Business. „Tešíme sa na spoluprácu s AMD s cieľom urýchliť inovácie v oblasti mobilných grafických technológií, ktoré prispejú k tomu, aby sa budúce mobilné zariadenia dostali na ďalšiu úroveň.“

Partnerstvo je založené na odkupovaní licencií

Celé partnerstvo oboch výrobcov elektroniky je založené na odkupovaní licencií od spoločnosti AMD, ktorá bude svoje najnovšie riešenia poskytovať juhokórejskému Samsungu. Bližšie okolnosti zatiaľ známe nie sú, no ako naznačuje tlačová správa, budúce riešenia by sme mohli vidieť nie len v rámci mobilných zariadení ako tablety, ultrabooky, či notebooky, ale aj v rámci smartfónového segmentu. Samsung by tak v spolupráci s AMD mohol vytvoriť jeden z najvýkonnejších smartfónov na trhu, no ešte nie je jasné, či sa bude chcieť Samsung uberať smerom ku hráčom, alebo ku celkovému nárastu výkonu svojich zariadení.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close