Samsung smartfóny budú mať natívny prístup k AI chatbotovi. Kde ho nájdete?!

Klávesnica SwiftKey už čoskoro prinesie podporu pre AI chatbota do Samsung smartfónov. Neskôr má byť funkcia prístupná aj pre ostatných.

Telefon Samsung
Zdroj: unsplash.com (Mark Chan)

Smartfóny od spoločnosti Samsung patria medzi špičku na trhu v otázke Android telefónov. Juhokórejský gigant sa snaží svojim používateľom priniesť čo najviac nových funkcií, pričom prináša spolupráce, ktoré by sme u konkurencie hľadali len ťažko. Len nedávno sme sa totiž dozvedeli, že práve smartfóny od Samsungu by mohli vymeniť Google za vyhľadávač Bing od spoločnosti Microsoft, pričom spolupráca medzi Samsungom a Microsoftom sa pravdepodobne utužuje. Spoločnosť Microsoft totiž prostredníctvom oficiálneho účtu pre klávesnicu SwiftKey oznámil na sociálnej sieti Twitter, že bude ponúkať Bing AI pre všetkých používateľov smartfónov od Samsungu. Používatelia sa teda určite majú na čo tešiť, bližšie informácie o tejto novinke si teraz prezradíme spoločne.

Používatelia Samsung smartfónov budú mať výhodu

Ak patríte medzi používateľov Samsung smartfónov, tak vám je určite známa klávesnica, ktorá sa v týchto telefónoch prináša. Telefóny od Samsungu prichádzajú s vlastnou alternatívou pre klávesnice, no používatelia majú aj na výber rôzne iné aplikácie, ktorými ju môžu nahrádzať. Medzi tieto alternatívy patrí aj klávesnica SwiftKey od spoločnosti Microsoft, ktorá týmto používateľom teraz prinesie významnú výhodu. Budú si môcť užívať výhod, ktoré so sebou prináša Bing AI, chatbot od spoločnosti Microsoft.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V rámci klávesnice teda používatelia budú vedieť využiť napríklad automatické generovanie textu či dokonca pokročilejšiu autokorekciu textu. Výhodou tohto nástroja bude, že Bing AI pracuje na modeli GPT-4 od spoločnosti OpenAI. Pôjde teda o veľmi spoľahlivý nástroj, ktorý postupne naberá na popularite aj medzi bežnými používateľmi nielen smartfónov od Samsungu. Microsoft pritom uvádza, že smartfóny od spoločnosti Samsung budú vedieť využiť túto funkciu už v nasledujúcich dňoch, nemali by sme teda už dlho čakať.

Neskôr príde funkcia aj do ďalších telefónov

Integrácia Bing AI do klávesnice SwiftKey od spoločnosti Microsoft sa nebude týkať len Samsung smartfónov. Už skoršie sme sa totiž dozvedeli, že SwiftKey má byť ďalšou službou od Microsoftu, ktorá bude ponúkať tohto chatbota po boku vyhľadávača Bing v rámci prehliadača Edge, no zároveň aj komunikačnej platformy Skype. Navyše očakávame, že sa neskôr dostane Bing AI postavený na GPT-4 od OpenAI aj do ďalších nástrojov od Microsoftu.

samsung galaxy s23+ recenzia
Zdroj: Vosveteit.sk

Veľkým favoritom v tomto smere sú napríklad nástroje z balíka Microsoft Office. Viacerí používatelia by totiž privítali príchod AI chatbota napríklad od textového editora Word, kde by za nich mohol vedieť generovať celé odstavce textov. Výhodou Bing AI je bezpochyby v tomto smere to, že beží na modeli GPT-4. Tento model je v rámci ChatGPT stále dostupný len pre prémiových používateľov so zaplateným prístupom.

Patríte medzi používateľov smartfónov od spoločnosti Samsung? A privítate integráciu AI do klávesnice? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre