SamsungSpravodajstvo

Samsung predstavil najmenší 50MP snímač na svete. V prvých zariadeniach sa objaví už čoskoro

Najnovší prírastok do rodiny ISOCELL prichádza s viacerými vychytávkami, ktoré ešte viac rozšíria schopnosti smartfónov strednej triedy.

Juhokórejský Samsung je už dlhé roky jedným z lídrov vo svete obrazových snímačov pre smartfóny. Snímače od tohto výrobcu sa radia už niekoľko rokov medzi špičku na trhu, pričom Samsung každoročne posúva technologickú latku vyššie a vyššie. Najmodernejšie technológie však vo väčšine prípadov vidíme iba v najvýkonnejších zariadeniach. Najnovší prírastok do rodiny obrazových snímačov ISOCELL však prináša viaceré zásadné vylepšenia a nové technológie aj do kategórie smartfónov strednej triedy.

Najmenší 50MP snímač na svete

Prvou a zrejme najväčšou prednosťou nového snímaču ISOCELL JN1 je však jeho kompaktnosť. Ide totižto o doposiaľ najmenší obrazový snímač s rozlíšením 50MP na svete. Pixely samotného snímača majú pritom veľkosť iba nepredstaviteľných 0,64 μm. Podľa Samsungu ide  o doposiaľ najuniverzálnejší obrazový snímač, keďže ho je možné využiť v takmer všetkých typoch fotoaparátov v dnešných smartfónoch.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Samsung ISOCELL JN1 vďaka svojej malej veľkosti a ďalším technológiám môže byť použitý ako primárny fotoaparát, ale aj ako selfie fotoaparát, či dokonca špeciálny fotoaparát s teleobjektívom, alebo ultraširokým objektívom. Výrobcovia si pritom nemusia moc lámať hlavu s prípadnou kompatibilitou s už vyvíjanými zariadeniami. ISOCELL JN1 je totižto kompatibilný s bežnými dizajnami a štandardným slotom 1/2,8 palca.

Pokročilé technológie aj na dostupnejších zariadeniach

Nový obrazový snímač od Samsungu prichádza aj s ďalšími novinkami, ktoré rozhodne stoja za pozornosť. Jednou z nich je aj zásadné vylepšenie nočných fotografií, keďže práve malá veľkosť pixelov je pri zachytávaní obrazu v horších svetelných podmienkach hlavným kameňom úrazu. Samsung v tomto prípade siahol po technológii združovania 4 susedných pixelov pri horších svetelných podmienkach. Vďaka tomu je možné aj v zlom svetle vytvoriť kvalitné 12,5MP fotografie. Oproti predchodcovi pritom stúplo množstvo zachytávaného svetla v horších svetelných podmienkach až o 16%, čo sa určite odrazí aj na kvalite obrazu na koncových zariadeniach.

samsung isocell jn1 2
Zdroj: Samsung Newsroom

Veľkou novinkou v rámci tejto cenovej hladiny je aj prítomnosť inteligentného nastavenia ISO pre lepší dynamický rozsah pri scénach s vysokým kontrastom. Dostupná je aj technológia lepšieho automatického zaostrovania v tmavších prostrediach, ako aj možnosť nahrávať 4K videá na 60 fps, či Full HD videá až na 120 fps.

Prvé OEM zariadenia by mali prísť už čoskoro

Ako sme už uviedli v úvode, nový obrazový snímač ISOCELL JN1 je určený pre cenovo dostupnejšie zariadenia, primárne z kategórie strednej triedy. Zatiaľ nie je známe, v ktorých zariadeniach tento typ snímača uvidíme. Už dnes však vieme, že by sa na prvých zariadeniach mohol objaviť už čoskoro, keďže už dnes je jeho hromadná výrobca v plnom prúde.

Zdroj: Techradar

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close