SamsungSpravodajstvo

Samsung potvrdzuje neskorší príchod procesora Exynos 2200. Čo za tým stojí?

Exynos 2200 od Samsungu príde neskôr, ako pôvodne Samsung plánoval.

Koncom decembra minulého roka obehla technologický svet správa, že Samsung prinesie 11. januára nový procesor, Exynos 2200. Malo ísť o procesor, ktorý je vyrobený 4nm technologickým postupom. K predstaveniu čipu však nedošlo. Otázkou je, prečo?

Samsung potvrdzuje oneskorenie

Technologický svet zaplnili špekulácie, prečo Samsung nepredstavil nový čip. Mnohí leakeri informácií uvádzali, že Samsung má problémy s produkciou mobilného procesora. Je tomu tak? Portál sammobile.com prináša bližšie podrobnosti, ktoré stoja za oneskorením predstavenia čipu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

U spoločnosti Samsung sme zvyknutí, že technologický gigant mesiac predtým, ako uvedie nový vlajkový smartfón, predstaví i nový čip, ktorý ho bude poháňať. Zdá sa však, že Samsung si to v tomto roku narýchlo rozmyslel. Dôvodom je, že spoločnosť prezradila, že sa chystá odkryť nový čip po boku nového zariadenia.

„Plánujeme odhaliť nový čip v čase uvedenia nového smartfónu Samsung,“ povedal predstaviteľ spoločnosti Samsung Electronics a dodal, že „s produkciou a výkonom čipu nie sú žiadne problémy.“

Z vyjadrenia spoločnosti je jasné, že Samsung chce vyvrátiť fámy o problémoch s produkciou čipu. Čo však reálne stojí za oneskorením jeho predstavenia, nevieme. Môžeme len hádať. Rovnako treba povedať, že hoci Samsung chce predstaviť nový čip po boku smartfónu, tak to automaticky neznamená, že čip bude predstavený spolu s produktovou radou telefónov Galaxy S22. Samsung by mohol dokonca predstaviť nový čip i po boku ďalšej generácie skladateľných smartfónov.

V každom prípade treba uviesť, že vyjadrenie Samsungu je vágne a moc svetla do toho, prečo čip nebol predstavený niekoľko dni dozadu, nieprinieslo.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close