SamsungSpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Samsung plánuje využiť umelú inteligenciu pri technológii fotoaparátu umiestneného pod displejom

Dôležitejšie technické detaily o pripravovanej technológii od Samsungu by sme sa mali dozvedieť už o pár týždňov

Technológia fotoaparátov umiestnených pod displejom smartfónov by sa v roku 2021 mohla konečne dostať do rúk veľkej časti používateľov. Veľkí výrobcovia smartfónov ako Xiaomi či Samsung plánujú byť medzi prvými, ktorí na trh donesú v praxi použiteľnú verziu tejto technológie a malo by sa tak stať už v tomto roku. Prvý existujúci smartfón s touto technológiou ZTE Axon 20 5G bol predstavený už pred takmer mesiacom, no prvé recenzie poukazujú na nie moc dokonalé spracovanie tejto technológie. Práve takejto nie moc dobrej odozve sa chcú vyhnúť už vyššie spomenutí výrobcovia a pomôcť by im v tom mohli nie len novšie technológie, ale najmä stále rozšírenejšia umelá inteligencia.

Samsung bude svoje riešenia prezentovať už čoskoro

Spoločnosť Samsung na technológii predného fotoaparátu umiestneného pod displejom pracuje už niekoľko rokov, no stále sme využitie technológie v praxi nevideli. Stále ani nepoznáme bližšie technické špecifikácie technológie, na ktorej práve juhokórejský gigant pracuje. Situácia by sa však mala zásadne zmeniť už o pár týždňov, keďže spoločnosť Samsung plánuje prezentovať ich technológiu na nadchádzajúcej konferencii, ktorá nesie názov Electronic Imaging 2021, informuje portál MSPowerUser.

Juhokórejský gigant plánuje na konferencii, ktorá sa bude konať od 18. do 28. januára 2021, predstaviť hneď dvojicu technológií. Prvou, o čosi technicky zložitejšou technológiou, ktorá bude prezentovaná, je technológia nesúca názov Obnova obrazu z kamery pod displejom pomocou kompenzácie difrakcie svetla“Pri hlbšom zameraní sa na fakt, že ide o pomerne náročnú úlohu kompenzácie fyzikálnych javov, môžme povedať že ide o naozaj veľký oriešok pre vývojárov Samsungu. Práve preto padá pozornosť najmä na druhú prezentovanú technológiu, ktorej použitie možno nebude také „náročné“.

Reč je o druhej technológii, ktorá bude už čoskoro prezentovaná. Technológia nesie názov „Obnova raw obrazu Quad Bayer kamery pod displejom pomocou deep learningu“. V skratke ide o špeciálny typ fotoaparátu s Quad Bayer snímačom, ktorý sa nachádza pod displejom smartfónu. Nedostatky vyplývajúce z jeho umiestnenia však vyvažuje umelá inteligencia, ktorú vo fotoaparátoch v smartfónoch vidíme stále častejšie. Môže ísť o čosi praktickejšie a jednoduchšie riešenie, ako v prípade prvej spomínanej technológie. Finálne rozhodnutie, po ktorom riešení nakoniec Samsung siahne, je však zrejme stále vzdialené.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close