SamsungSpravodajstvo

Samsung plánuje v Európe rýchlejšiu distribúciu aktualizácii pre smartfóny. Ktorých modelov sa to dotkne?

Juhokórejský gigant už čoskoro odštartuje rýchlejší spôsob aktualizovania firmvéru na vybraných zariadeniach v krajinách EÚ.

Európski majitelia mobilných zariadení Galaxy od spoločnosti Samsung sa môžu tešiť rýchlejšiemu procesu aktualizácií firmvéru. Juhokórejský gigant totižto siahol po kľúčovej zmene v rámci distribúcie aktualizácií v prípade zariadení zakúpených v Európskej únii. Bohužiaľ, zmena sa podľa všetkého nedotkne starších zariadení a zasiahne iba najnovšie zariadenia Samsung Galaxy, informuje portál GalaxyClub.nl (via SamMobile.com).

Nový európsky identifikátor pre zariadenia Galaxy

Rýchlejšia distribúcia najnovšieho firmvéru umožní používateľom jednoduchší a skorší prístup k beta verziám firmvéru pre dané zariadenia. Zásadné zrýchlenie procesu vďačí zmene kódu krajiny, ktorý nájdeme v softvéri všetkých zariadení. Podľa najnovšieho štandardu totižto spoločnosť Samsung siahla po novom európskom softvérovom identifikátore „EUX“. Ten v najnovších zariadeniach nahradí identifikátory jednotlivých krajín v rámci Európskej únie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako táto kľúčová zmena ovplyvní distribúciu aktualizácií?

Práve systém nejednotného identifikátora pre európsky trh spôsoboval naťahovanie distribúcie a najmä predstavoval zbytočné problémy pre vývojárov aplikácií. Veľkú výhodu však takýto systém predstavuje aj pre vývojárov samotného firmvéru pre dané zariadenia. Tí totižto už nebudú musieť vyvíjať rôzne firmvérové verzie pre všetky krajiny. Postačovať bude jedna firmvérová verzia pre všetky zariadenia Galaxy na jednotnom európskom trhu.

Prvým smartfónom, ktorého sa dotkne rýchlejšia distribúcia najnovšieho firmvéru je obľúbené zariadenie strednej triedy Galaxy A52. Po rovnakom identifikátore spoločnosť Samsung siahla aj v prípade dvojice najnovších skladacích zariadení Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3. Rýchlejší proces aktualizácie firmvéru sa tak dotkne aj týchto dvoch zariadení.

Zmena sa dotkne aj vlajkovej série aj lacnejších zariadení

Zásadná zmena sa takmer určite dotkne nadchádzajúcej vlajkovej série Galaxy S22. Nový systém distribúcie firmvéru zasiahne aj omnoho cenovo dostupnejšie série a zariadenia. Momentálne sa „vie“ o zariadeniach Galaxy A33 a Galaxy A13. V prípade týchto zariadení bol totižto potvrdený vývoj čisto európskeho firmvéru bez rozdielnych identifikátorov jednotlivých európskych štátov. Všetko nasvedčuje tomu, že táto zmena v budúcnosti ovplyvní zrejme všetky zariadenia Galaxy predávané v rámci Európskej únie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close