SamsungSpravodajstvoXiaomi

Samsung plánuje dodávať skladateľné displeje viacerým výrobcom. Najväčšími adeptmi sú Xiaomi a OPPO

Dodávky skladateľných displejov od spoločnosti Samsung sa podľa všetkého začnú už v nasledujúcich mesiacoch.

Juhokórejská spoločnosť Samsung je momentálne bezpochyby najväčším lídrom na trhu so skladateľnými zariadeniami. Z tovární juhokórejského giganta už vyšlo niekoľko zaujímavých modelov, pričom na niektoré sme si posvietili aj my priamo v našej redakcii. Aktuálne však spoločnosť nemá príliš veľa konkurentov, keďže podobné zariadenia ponúka na trhu iba doslova pár ďalších výrobcov. Situácia by sa však mala zásadne zmeniť už v tomto roku, pričom hlavnú rolu bude hrať aj v tomto prípade práve spoločnosť Samsung.

Prvé dodávky zrejme poputujú do Číny

Ako nedávno informoval zahraničný portál Gizmochina odvolávajúci sa priamo na juhokórejské média ET News, spoločnosť Samsung údajne už v tomto roku plánuje spustiť dodávky svojich skladateľných displejov aj pre iných výrobcov. Podľa aktuálnych informácií, ako aj predošlých únikov z prostredia viacerých výrobcov to vyzerá tak, že medzi hlavných odoberateľov by mali patriť technologické spoločnosti z Číny. Presnejšie by malo ísť o dvojicu výrobcov Xiaomi a OPPO.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
xiaomi skladaci smartfon
Zdroj: Gizchina – skladací smartfón Xiaomi

Juhokórejské médiá taktiež upozorňujú, že momentálne sa hovorí o dodávkach v počte iba 1 milión kusov, čo rozhodne nie je žiadny „megalomanský“ plán. Tiež stojí za zmienku, že hovoríme o oboch typoch skladacích panelov, ktoré spoločnosť Samsung vyrába, čiže aj o horizontálne aj o vertikálne skladacích displejoch. Aj pomerne nízke plánované dodávky v najbližšom období však nemusia byť znepokojivou informáciou, keďže predstavenie skladacích smartfónov od výrobcov Xiaomi a OPPO sa odhaduje až na druhú polovicu tohto roka.

Samsung pripravuje už tretiu generáciu skladacích panelov

Spoločnosť Samsung údajne už dnes vyvíja tretiu generáciu skladacích displejov, ktorá by mala opäť prísť so značnými vylepšeniami. Aktuálne však nie je úplne isté, o aké vylepšenia sa jedná, pričom nie je jasné ani to, či sú už nové, stále pripravované panely určené práve pre vyššie spomínaných výrobcov, alebo ich implementáciu uvidíme až v budúcom roku.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close