SamsungSpravodajstvo

Samsung oznámil dátum, kedy predstaví nový Exynos 2200, ktorým chce konkurovať Qualcommu a MediaTeku

Samsung začne nový rok v plnej paráda. Spoločnosť ohlásila, že v prvej polovici januára 2022 predstaví nový mobilný procesor, Exynos 2200.

Záver roka priniesol viacero špičkových mobilných procesorov. Koncom novembra spoločnosť MediaTek predstavila prvý 4nm mobilný čip na svete, Dimensity 9000. Krátko na to, bol predstavený i procesor spoločnosti Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 1.

Exynos 2200 je na ceste

Najnovšie sa hlási i Samsung, ktorý chce vstúpiť medzi pomyselnú elitu výrobcov čipov. Dôvodom je, že spoločnosť ohlásila dátum, kedy predstaví nadchádzajúci vlajkový procesor. Malo by ísť o procesor Exynos 2200, ktorý bude predstavený začiatkom nasledujúceho roka. Stane sa tak konkrétne 11. januára 2022, píše Samsung v publikovanom statuse na sociálnej sieti Twitter. Na tému upozorňuje portál phonearena.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Okrem iného dnes už vieme, že na vývoji procesora spolupracovala i spoločnosť AMD. Podľa aktuálne dostupných informácií v čipe nájdeme GPU Xclipse 920.

V závere treba uviesť, že sa očakáva, že hoci bude Exynos 2200 používať rovnakú architektúru ako čip od Qualcommu, tak pri pohľade na výkon, bude o niečo málo menej výkonnejším. To však nie je dôvod na to, aby sme mali hlavu v smútku. Nedávne úniky informácií odhalili, že nový čip prinesie 5 percentné zlepšenie výkonu CPU a 17 percentný nárast výkonu grafiky v porovnaní s Exynos 2100, ktorý poháňa smartfóny z produktovej rady Galaxy S21. Okrem iného sa hovorí o 117 náraste výkonu umelej inteligencie.

Tak či onak, začiatok roka v podaní kórejského výrobcu smartfónov bude veselým. Dôvodom je, že spoločnosť by mala predstaviť i zariadenie Galaxy S21 FE. V priebehu februára sa očakáva zas predstavenie série telefónov S22.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close