Samsung oznámil dátum, kedy predstaví nový Exynos 2200, ktorým chce konkurovať Qualcommu a MediaTeku

Samsung začne nový rok v plnej paráda. Spoločnosť ohlásila, že v prvej polovici januára 2022 predstaví nový mobilný procesor, Exynos 2200.

Telefon Samsung
Zdroj: unsplash.com (Mark Chan)

Záver roka priniesol viacero špičkových mobilných procesorov. Koncom novembra spoločnosť MediaTek predstavila prvý 4nm mobilný čip na svete, Dimensity 9000. Krátko na to, bol predstavený i procesor spoločnosti Qualcomm, Snapdragon 8 Gen 1.

Exynos 2200 je na ceste

Najnovšie sa hlási i Samsung, ktorý chce vstúpiť medzi pomyselnú elitu výrobcov čipov. Dôvodom je, že spoločnosť ohlásila dátum, kedy predstaví nadchádzajúci vlajkový procesor. Malo by ísť o procesor Exynos 2200, ktorý bude predstavený začiatkom nasledujúceho roka. Stane sa tak konkrétne 11. januára 2022, píše Samsung v publikovanom statuse na sociálnej sieti Twitter. Na tému upozorňuje portál phonearena.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Okrem iného dnes už vieme, že na vývoji procesora spolupracovala i spoločnosť AMD. Podľa aktuálne dostupných informácií v čipe nájdeme GPU Xclipse 920.

V závere treba uviesť, že sa očakáva, že hoci bude Exynos 2200 používať rovnakú architektúru ako čip od Qualcommu, tak pri pohľade na výkon, bude o niečo málo menej výkonnejším. To však nie je dôvod na to, aby sme mali hlavu v smútku. Nedávne úniky informácií odhalili, že nový čip prinesie 5 percentné zlepšenie výkonu CPU a 17 percentný nárast výkonu grafiky v porovnaní s Exynos 2100, ktorý poháňa smartfóny z produktovej rady Galaxy S21. Okrem iného sa hovorí o 117 náraste výkonu umelej inteligencie.

Tak či onak, začiatok roka v podaní kórejského výrobcu smartfónov bude veselým. Dôvodom je, že spoločnosť by mala predstaviť i zariadenie Galaxy S21 FE. V priebehu februára sa očakáva zas predstavenie série telefónov S22.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre