Spravodajstvo

Samsung Note 10+ vs iPhone XS Max vs Huawei P30 Pro: Ktorý robí najlepšie fotografie v praxi?

Samsung Note 10+ vs iPhone XS Max vs Huawei P30 Pro: Ktorý z vlajkových smartfónov robí najlepšie fotografie? Pozrite si veľký test nižšie.

Pri kúpe nového smartfónu dôležitú úlohu zohráva kvalita  vyhotovených fotografií, obzvlášť pri vlajkových lodiach. Nižšie sme si pre Vás pripravili vďaka známemu Youtuberovi porovnanie kvality fotografií vyhotovených súčasnými vlajkovými smartfónmi spoločností Samsung, Apple a  Huawei (pozn. redakcie: spoločnosť Apple ku dnešnému dňu nepredstavila tohtoročnú vlajkovú loď).

Samsung Note 10+ vs iPhone XS Max vs Huawei P30 Pro – porovnanie kvality kamier

Porovnanie fotografií za denného svetla

Mrwhosetheboss opisuje kvalitu fotografií pri dennom svetle za veľmi podobnú, ale aj napriek tomu tam vidí niekoľko rozdielov. Ako najväčších konkurentov podkladá Galaxy Note 10 Plus a iPhone XS. A to z dôvodu, že Huawei P30 Pro v prípade horšieho osvetlenia nefotí ako konkurencia, resp. tmavé oblasti sú až príliš tmavými. Najlepšie tento rozdiel je vidieť na poslednej fotografií. Huawei a Samsung zase maju navrch v prípade ultra-širokých záberov, kde iPhone jednoducho nestačí (pozn. redakcie: viď predposledná fotografia). Mrwhosetheboss ďalej opisuje fotografie slovami, že Huawei P30 Pro má viac saturované farby ako Samsung či iPhone. Môžete to vidieť napríklad na prvej ako aj 4. fotografií, kedy je rozdiel najviditeľnejším.

Kvalita fotografií pri použití priblíženia

V  ďalšej pasáži videa sa venuje kvalite fotografií po priblížení. Vo všeobecnosti hovorí, že v tejto kategórii dominuje Huawei P30 Pro, druhým dychom však dodáva, že kontrast v prípade zariadenia P30 Pro je o niečo tmavší. Najlepšie tento rozdiel vidno na prvej fotografií.  V prípade 10-násobného priblíženia hádam nemusíme ani hovoriť kto je víťazom porovnania, veď posúďte sami (4. fotografia). Na poslednej fotografii zas môžete vidieť Macro (pozn. redakcie: za Macro fotografia je typ fotografie zachytenej v tesnej blízkosti predmetu).

Fotografie pri nočnom svetle

Mrwhosetheboss opisuje Samsung Galaxy Note 10 Plus ako smartfón, ktorý robí o  niečo lepšie fotografie ako konkurencia. Vo všeobecnosti do popredia dáva expozíciu (pozn. redakcie: expozícia vo fotografií hovorí o schopnosti prispôsobovania sa meniacim sa svetelným podmienkam) a ostrosť fotografie. Najlepšie to je možné vidieť na 4. fotografií nižšie, ak sa zameriate na nápisy. Na druhej strane hovorí, že P30 Pro zachytáva v prípade priblíženia najviac informácií.

Mrwhosetheboss v  závere hovorí, že všetky smartfóny ponúkajú nadpriemerný fotoaparát. Jeho top favoritom je Samsung Galaxy Note 10 Plus, potom Huawei P30 Pro a posledný je iPhone XS.

Čo hovorí odborná porota?

Podľa odbornej poroty najlepším fotomobilom na trhu je Samsung Galaxy Note 10+, ktorý v  rebríčku DxOMARK získal 113 bodov. Vďaka dosiahnutému skóre sa podarilo Samsungu predbehnúť smartfón Huawei P30 Pro. Smartfón iPhone XS je podla odbornej poroty 10. najlepším fotomobilom na trhu.

 

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close