SamsungSpravodajstvo

Samsung Galaxy S23 Ultra prešiel testom kamery DxOMark: Ide skutočne o prémiový fotomobil?

Vrcholný Galaxy S23 Ultra sa objavil v známej benchmarkovej platforme. Pozrite sa, ako sa mu viedlo v teste kamery.

Začiatkom tohto roka nám viacerí výrobcovia smartfónov predstavili to najlepšie, čo vo svojom portfóliu majú. Výnimkou nebol ani juhokórejský gigant Samsung, ktorý priniesol na trh sériu Galaxy S23. Táto séria sa vyznačuje skutočne prémiovým výkonom, o ktorý sa postarala špeciálna verzia čipsetu Snapdragon 8 Gen 2 pre Galaxy. Okrem toho sa však vrcholný model s označením Galaxy S23 Ultra vyznačuje aj prémiovou kamerou, pričom jej základ tvorí 200mpx hlavný snímač. Je však tento model skutočným kráľom fotomobilov? Na kameru tohto zariadenia sa pozrela aj známa platforma DxOMark, ktorá ju otestovala. Na akom mieste sa objavila novinka z dielne Samsungu? A s ktorými modelmi ho môžeme porovnať? Pozrite sa na to spolu s nami!

Samsung Galaxy S23 Ultra sa objavil na 10. priečke

Aj keď vrcholný model od Samsungu disponuje prémiovou výbavou, tak sa mu nepodarilo obsadiť vrcholnú priečku rebríčku, na ktorej sa momentálne vyníma Huawei Mate 50 Pro. Model od Huawei pritom získal skóre kamery 149 a Galaxy S23 Ultra 140 bodov. Rozdiel medzi nimi teda nie je výrazný, no toto bodové hodnotenie vrcholnému zariadeniu stačilo „len“ na desiatu priečku rebríčka. Rovnakú pozíciu pritom v benchmarku získali aj modely ako Google Pixel 7 a Vivo X90 Pro+.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Samsung Galaxy S23_fotoaparat
Zdroj: Vosveteit.sk, na snímke je Galaxy S23, S23 Plus a S23 Ultra

Silnými stránkami kamery modelu Galaxy S23 Ultra boli pritom oblasti využitia zariadenia, ktoré dokázalo vytvoriť skvelé snímky takmer v akýchkoľvek podmienkach. Rovnako model získal skvelý výsledok v oblasti renderovania a zachytávaní detailov, automatickom zaostrovaní pri snímkach aj videu a taktiež zoome, ktorý dokáže zachytiť aj tie najmenšie detaily. Aj napriek tomu sa ale našli slabé miesta modelu, ktoré ho dostali až na desiatu pozíciu benchmarku.

Výsledky kamery boli očarujúce, no mali nedostatky

Ani 200mpx snímač kamery nedokáže zaistiť, aby boli snímky a práca s kamerou dokonalé. Galaxy S23 Ultra mal nedostatky napríklad pri zachytávaní snímok v horších svetelných podmienkach. Pri nižšom svetle sa rovnako dokázala oneskoriť aj uzávierka a problémom vie byť aj nestabilita expozície a zaostrenia pri protisvetle. Mínusov kamery je však stále oveľa menej ako jej plusov, pričom vo väčšine situácií má novinka z dielne Samsungu prinášať skutočne očarujúce výsledky.

Len pre zaujímavosť, modely s lepšou kamerou podľa rebríčku sú napríklad Mi 11 Ultra, iPhone 13 Pro / Pro Max, Huawei P50 Pro, iPhone 14 Pro / Pro Max, Honor Magic4 Ultimate či Pixel 7 Pro. Zabudnúť však nesmieme ani na aktuálneho kráľa rebríčku, ktorým je Huawei Mate 50 Pro. Samsung si však so svojou novinkou viedol skutočne dobe a model Galaxy S23 Ultra si vyslúžil veľmi dobré hodnotenie.

Čo poviete na výsledok rebríčka DxOMark? Očakávali ste takýto výsledok alebo by ste novinku z dielne Samsungu ohodnotili inak? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close