SamsungSpravodajstvo

Samsung Galaxy S23 FE: Príde v tomto roku alebo nie? Pozrite sa, čo o tomto telefóne zatiaľ vieme!

Tento rok sa máme skutočne dočkať predstavenia fanúšikovskej edície modelu Samsung Galaxy S23. Naznačujú to ďalšie úniky.

Fanúšikovské edície smartfónov v podaní spoločnosti Samsung si získali v minulosti skutočne dobré ohlasy. Používatelia sa tak dočkali špecifikácií, ktoré si skutočne v telefónoch želali, pričom získali kvalitu vlajkových lodí s výbavou, akú zvyčajne výrobca do série neprináša. Takýmto spôsobom v roku 2020 vznikol prvý model ako fanúšikovská edícia v podobe Galaxy S20 FE. Minulý rok sa na trhu opäť ukázala nová verzia fanúšikovskej edície, pričom šlo o model s označením Galaxy S21 FE. Séria Galaxy S22 sa však takéhoto zariadenia nedočkala, ako nás ale informuje portál sammobile.com, v modelovom rade Galaxy S23 to má byť inak. Pozrite sa, čo všetko o tomto zariadení zatiaľ vieme a na čo sa môžeme tešiť.

Samsung Galaxy S23 FE by mohol prísť v druhej polovici roka

S fanúšikovskými edíciami u Samsungu to bolo od začiatku komplikované. Prvý model s týmto prívlastkom v podobe Galaxy S20 FE si získal veľkú popularitu u fanúšikov najmä preto, že ponúkol čipset Snapdragon 865 aj v Európe. V tej dobe nám totiž Samsung prinášal len modely s Exynosom, čo mnohým prekážalo. Rok po predstavení tohto modelu sme sa ale ďalšej verzie nedočkali, pričom jeho nástupca prišiel až približne rok a pol po prvom zariadení. Pôvodne sa však špekulovalo, že juhokórejský výrobca fanúšikovské edície úplne zruší.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Napriek tomu sme sa potom dočkali ďalšieho modelu, ktorý rovnako v Európe ponúkol čipset od Qualcommu. Šlo o Snapdragon 888, no v porovnaní s pôvodným Galaxy S20 FE veľa zmien nepriniesol. Pri sérii Galaxy S22 sa zdá, že Samsung neprinesie žiadny podobný model s prívlastkom FE. Posledné úniky ale odhaľujú, že pripravovaný Galaxy S23 FE má prísť v druhej polovici roka. Zdieľať by tak mohol jednu predstavovaciu udalosť so skladateľnými modelmi ako bude Galaxy Z Fold 5 a Galaxy Z Flip 5.

Galaxy A74 nemá vôbec prísť

Už dlhšiu dobu sa špekuluje o tom, že Samsung má sériu Galaxy A7x zrušiť. Minuloročný Galaxy A73 sa totiž nepredával podľa ich predstáv a tento rok by ho tak mohol nahradiť práve Galaxy S23 FE. Výrobca by tak mohol zariadiť, aby sa fanúšikovské verzie predávali o niečo lepšie, keďže by jeho priameho konkurenta na trh vôbec neuviedol. Čo sa týka výbavy modelu Galaxy S23 FE, rozpráva sa o tom, že by mal priniesť čipset od Qualcommu. Čipset Exynos 2300 by tak neprišiel ani do tejto edície a séria Galaxy S23 by tak bežala kompletne na novších Snapdragonoch.

Je tu teda veľká pravdepodobnosť, že Samsung Galaxy S23 FE prinesie čipset Snapdragon 8 Gen 2 pre modely Galaxy. Tento vylepšený čipset priniesli aj už predstavené novinky vlajkovej série. Ak by však spoločnosť chcela ušetriť, nasadiť by mohla aj Snapdragon 8+ Gen 1. Ten sme mohli vidieť napríklad v minuloročných skladateľných zariadeniach.

Potešil by vás návrat fanúšikovských edícií od Samsungu? Alebo ide podľa vás o menej atraktívne modely? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close