SamsungSpravodajstvo

Samsung Galaxy S23 FE nemá prísť s najnovším a najvýkonnejším čipsetom: Namiesto neho ponúkne lacnejšiu alternatívu

Samsung má v blízkej dobe predstaviť aj model Galaxy S23 FE. Podľa všetkého ale bude šetriť na súčiastkach, ktoré smartfón získa.

Nedávno predstavená séria smartfónov z dielne Samsungu s označením Galaxy S23 získala skutočne dobrý štart na trhu. Novinky tak prekonali v číslach aj predaje série Galaxy S22, ktorá minulý rok zaznamenala obrovský úspech. Za popularitou týchto zariadení však pravdepodobne bude stáť aj to, že do Európy prišli modely s čipsetom Snapdragon 8 Gen 2 pre Galaxy, pričom doteraz ku nám prichádzali len modely s Exynosmi. Čipset v tejto sérii dokázal výkonom prekonať aj klasickú verziu čipsetu Snapdragon 8 Gen 2 a fanúšikovia sa už isto tešili, že rovnaký čipset nájdu aj v lacnejšej verzii modelu v podobe Galaxy S23 FE. Ako nás ale informuje portál sammobile.com, tak s najväčšou pravdepodobnosťou Samsung do tohto modelu nasadí lacnejšiu alternatívu.

Samsung Galaxy S23 FE má priniesť pár kompromisov

Modely s prívlastkom FE v sérii Galaxy od Samsungu vám pravdepodobne nie sú vôbec cudzie. Ide o fanúšikovské edície smartfónov, ktoré prinášajú dlho žiadané parametre, no aj dostupnú cenu. A zatiaľ čo model Galaxy S20 FE si na trhu získal silnú pozíciu, Galaxy S21 FE si už minulý rok tak dobre neviedol. Aj z tohto dôvodu teda juhokórejský gigant pravdepodobne vynechal predstavenie modelu Galaxy S22 FE a prešiel rovno na jeho nástupcu. Už čoskoro sa tak máme dočkať predstavenia zariadenia s označením Samsung Galaxy S23 FE.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
samsung galaxy s20 fe zadny fotoaparat 2_opt
Zdroj: Samsung

Prvé informácie o tomto zariadení už prichádzajú na verejnosť, pričom aj teraz sa dozvedáme niečo o jeho výbave. Doteraz sa totiž špekulovalo o tom, aký čipset novinka ponúkne. Fanúšikovia sa tešili na to, že by mohol priniesť Snapdragon 8 Gen 2 pre Galaxy, prípadne klasickú verziu čipsetu Snapdragon 8 Gen 2. Vzhľadom k úspore sa však výrobca pravdepodobne rozhodol pre Snapdragon 8+ Gen 1, ktorý bol predstavený v máji minulého roku. Tento čipset sme mohli vidieť napríklad v skladateľných modeloch Galaxy Z Flip4 či Galaxy Z Fold4 a nový Galaxy S23 FE sa k nim má pridať.

Atraktívnejšia cena, no stále vysoký výkon

Aj keď ste sa možno tešili na to, že by aj lacnejšia verzia modelu z vlajkovej série od Samsungu priniesla vrcholný Snapdragon 8 Gen 2, tak voľba spoločnosti nie je vôbec krokom vedľa. Použitie čispetu Snapdragon 8+ Gen 1 totiž bude môcť znížiť náklady na výrobu modelu. Na predajných pultoch teda smartfón s označením Samsung Galaxy S23 FE teda budeme môcť nájsť aj s nižšou a atraktívnejšou cenou. Tá by sa mala podobať modelom z radu Galaxy A, keďže novinka má podľa únikov nahradiť Galaxy A74.

samsung galaxy s20 fe zadny fotoaparat
Zdroj: Samsung

Keď sa pozrieme na testy, tak Snapdragon 8+ Gen 1 stále ponúka prémiový výkon aj pre náročnejších používateľov. V porovnaní s čipsetom A15 Bionic od spoločnosti Apple totiž prináša lepšie výsledky napríklad pri hraní hier. Dátum predstavenia modelu Galaxy S23 FE zatiaľ nie je známy. No očakávame, že v najbližších týždňoch sa ku nám dostane viacero únikov a certifikácií.

Tešíte sa na predstavenie modelu Samsung Galaxy S23 FE? Alebo vás viac lákajú klasické vlajkové lode? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close