SamsungSpravodajstvo

Samsung Galaxy Note 10 Lite: Poznáme prvé špecifikácie, ako aj predpokladanú cenu

Poznáme predpokladané špecifikácie smartfónu Samsung Galaxy Note 10 Lite, ktorý by mal byť predstavený v úvode roka 2020.

Jedným z najčastejšie spomínaných zariadení posledných týždňov je smartfón Samsung Galaxy Note 10 Lite, teda „odľahčená“ verzia smartfónu Galaxy Note 10, ktorý bol predstavený ešte v auguste tohto roka.

Zahraničný portál WinFuture.de prišiel s informáciami, ktoré hovoria o špecifikáciách pripravovaného smartfónu. Konkrétne píše, že zariadenie by malo disponovať 6,7“ Super AMOLED Infinity-O FULL HD+ displejom (2400 x 1080 bodov), v ktorého strede bude výrez v podobe kvapky, v ktorej bude umiestnená predná selfie kamera. Okrem toho, predný displej by mal podporovať HDR technológiu, vrátane podpory filtrácie modrého svetla.

Samsung Galaxy Note 10 Lite_displej
Zdroj: via WinFuture.de

Smartfón by mal byť ďalej poháňaný procesorom Exynos 9810, ktorý mimochodom nájdeme aj v zariadeniach ako Galaxy S9 či Galaxy Note 9. Procesor by mala dopĺňa operačná RAM pamäť o veľkosti 6GB a úložný priestor o kapacite 128GB (pozn. redakcie: s podporou rozšírenia pomocou pamäťovej karty).

Samsung Galaxy S10 Lite_produktova_fotografia
Zdroj: via WinFuture.de

Ďalšie správy hovoria o tom, že zariadenie bude vybavené novým kamerovým modulom pripomínajúcim iPhone 11 a smartfóny z produktovej línie Pixel 4. Zariadenie by malo disponovať 3 kamerami umiestnenými v zadnej stene – 12-megapixelový hlavný snímač Dual Pixel s clonou f / 1,7, 12-megapixelový ultraširokouhlý snímač s clonou f / 2,2 a 12-megapixelový teleobjektív s clonou f / 2,4 s dvojitým optickým priblížením. V Prípade prednej kamery, snímač by mal disponovať rozlíšením 32-megapixelov a clonou f/2,0.

Samsung Galaxy Note 10 Lite_kamera
Zdroj: via WinFuture.de

Smartfón by mal byť ďalej poháňaný batériou s kapacitou 4 500mAh s podporou rýchleho nabíjania do 25W. Čo sa týka operačného systému, tak zariadenie by malo byť dodávané s najnovšou verziou nadstavby One UI 2.0 v kombinácii s Androidom 10. Telefón by mal byť predstavený v prvej polovici januára 2020 a stáť by mal na európskom trhu približne 609€.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close