Samsung Galaxy Fold 2 by mohol údajne prísť už v apríli 2020. Tešiť sa môžme na zásadné technické zmeny

Ďalšia skladačku z Južnej Kórey uvidíme už o pár mesiacov

Samsung Galaxy Fold
Zdroj: produktová fotografia

Iba pár týždňov od oficiálneho spustenia predaja prvého skladacieho smartfónu z výrobne spoločnosti Samsung sa na internete začínajú objavovať zásadné informácie o druhom nástupcovi trónu. O novom Galaxy Fold 2, ktorý bude podľa všetkého predstavený už na jar budúceho roka, informoval juhokórejský portál ETNews.

Úplne iná technológia a dizajn

Zásadnou zmenou, o ktorej sa povrávalo už pred niekoľkými mesiacmi, bude podľa informácií pochádzajúcich z Južnej Kórey práve horizontálne sklápanie. Aktuálny predstaviteľ, Galaxy Fold, umožňuje vertikálne sklápanie samotného displeja, čoho výsledkom je naozaj veľká 7,3-palcová obrazovka. Galaxy Fold 2 však bude o niečo kompaktnejší a práve tento aspekt má byť jeho silnou stránkou. Displej by tak v rozloženom stave pripomínal predĺžený smartfón, pričom v zloženom stave by išlo o naozaj kompaktné zariadenie, ktoré zmestíte do akéhokoľvek vrecka.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
samsung w2020 mozny skladaci dizajn_opt
Zdroj: LetsGoDigital

Ďalšou zásadnou technologickou novinkou má byť aj použitie ultratenkého skla (UTG), ktoré by malo nahradiť aktuálne používaný polyimid (PI). A o čo vlastne ide? Ide o špeciálne krycie vrstvy displeja, ktoré samotný displej chránia pred poškodením, no zároveň umožňujú jeho skladanie. Podľa zahraničných zdrojov je však táto technológia ešte iba na počiatku a zatiaľ nie je na 100 percent isté, či bude UTG technológia pripravená na štart s novým Galaxy Fold 2.

Menšia cenovka

Pomerne prekvapujúcou správou zo zahraničia je, že nový Galaxy Fold 2 by mohol prísť s o niečo prijateľnejšou cenovkou, ako jeho aktuálny súrodenec. Cenovka súčasného modelu sa totižto vyšplhala na hranicu až 2 000 dolárov, no budúci model by mohol prísť s agresívnejšou cenovkou na hranici zhruba 1 500 dolárov.

Samsung údajne čaká na správny dátum predstavenia

Predstavenie skladačky číslo 2 z výrobne Samsungu je údajne naplánované na prvú polovicu budúceho roka, pričom očakávaným mesiacom predstavenia je práve spomínaný apríl. Spoločnosť Samsung však údajne ešte stále prehodnocuje najrôznejšie dátumy, keďže čaká na spätnú väzbu od majiteľov súčasnej verzie, ako aj od spätnej väzby od samotného trhu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre