Samsung dobieha konkurenciu. Prvý smartfón dostal funkciu, ktorou disponujú niektoré zariadenia Xiaomi, Oppo, ale i vivo

Samsung uvoľňuje aktualizáciu pre smartfón Galaxy A52s. Prináša užitočnú funkciu, ktorú už dnes nájdeme vo vybraných zariadeniach konkurencie.

Smartfony_samsung
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž produktových fotografií)

Technológia virtuálnej RAM pamäte je medzi používateľmi čoraz frekventovanejšou témou. Dopomohli k tomu najmä čínski výrobcovia smartfónov, ako sú vivo, OPPO, či Xiaomi. Obzvlášť Xiaomi tému okolo tejto technológie v posledných týždňoch rozvírilo. Dôvodom je, že spoločnosť nedávno začala so zavádzaním tejto funkcie do prvých zariadení.

Samsung zavádza funkciu virtuálne RAM pamäte do prvého zariadenia

Vyzerá to tak, že ďalší mobilný gigant, spoločnosť Samsung, javí o túto tému záujem. Ishan Agarwal na sociálnej sieti Twitter zdieľal status, v ktorom upozorňuje na aktualizáciu zariadenia Galaxy A52s. Ako môžete vidieť nižšie v popise náhľadu aktualizácie, tak jedna z funkcií, ktorá pribudla, sa volá „RAM Plus“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V tejto chvíli aktuálne nie je presne známe, ktoré Samsung zariadenia budú vo finále touto technológiou disponovať. Ako však aktuálne indície naznačujú, tak by to mohli byť najmä smartfóny, ktoré majú 4GB RAM alebo menej.

O funkcii ako takej spoločnosť však doposiaľ nezdieľala žiadne podrobné informácie. Na prvý pohľad sa však zdá, že v zásade ide o rovnakú funkciu, akú môžeme nájsť v telefónoch konkurencie. Technológia by ako taká mala využívať časť nevyužitého úložného priestoru, ktorý bude v prípade potreby využívať ako dočasnú RAM pamäť.

Aktualizácia s funkciou RAM Plus sa už začala dostávať do smartfónov strednej triedy Samsungu, pričom Galaxy A52s je prvým zariadením, o ktorom vieme, že funkciou už dnes disponuje. Dá sa očakávať, že s pribúdajúcimi týždňami bude funkciu distribuovanou do stále viac modelov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre