SamsungSpravodajstvo

Samsung bude ťažiť z potenciálneho úspechu Xiaomi, Vivo a spoločnosti Google, ak uspejú na trhu so skladateľnými zariadeniami

Samsung Display sa údajne dohodol, že bude svojej konkurencií dodávať ohybné displeje pre ich smartfóny.

Ohybné, resp. skladateľné zariadenia sú medzi používateľmi čoraz populárnejšie, hoci stále sú skôr raritou v rukách bežných používateľov. Postupne ako plynie čas sú však cenovo čoraz dostupnejšími. Paradoxne z tejto situácie môže najviac vyťažiť kórejský Samsung, ktorý podľa publikovaných správ portálom thelec.net, sa mal stať dodávateľom ohybných displejov pre spoločnosti Xiaomi, Google a Vivo.

Podľa publikovaných správ sa mala spoločnosť Samsung Display, ktorá patrí do konzorcia Samsung, dohodnúť na dodávkach UTG, takzvaných Ultra Thing Glass displejov vrátane ohybných OLED panelov pre svoju konkurenciu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Rovnako treba povedať, že publikované správy potvrdzujú minulé špekulácie o tom, že Google pracuje na skladateľnom smartfóne. Správa ďalej odhaľuje, že smartfón z dielne spoločnosti Google by mal disponovať 7,6“ rozložiteľným displejom. V minulosti sa špekulovalo o tom, že zariadenie by malo niesť názov „Pixel Fold“, čo naznačuje, že by mohlo ísť o podobný smartfón z pohľadu konštrukcie, ako je zariadenie Galaxy Z Fold. V prípade spoločnosti Vivo sa počíta s 8“ displejom a s vonkajším 6,5“ displejom.

Všetky vyššie menované spoločnosti majú podľa publikovaných správ priniesť skladateľné smartfóny v 4. kvartáli tohto roka. Rovnako portál spomína spoluprácu aj s ďalším výrobcom mobilných zariadení, konkrétne so spoločnosťou Oppo. Tá sa však podľa publikovaných správ rozhodla zmeniť svoje priority a prvý komerčne dostupný skladací smartfón predstaví až v budúcom roku. Aktuálne však nevieme, či už má so spoločnosťou Samsung komerčnú dohodu.

Okrem iného spoločnosť Samsung Electronics medzitým plánuje uviesť na trh v tomto roku ešte dva ďalšie skladacie smartfóny, píše Thelec. Cieľom spoločnosti je dodať z nich 6 miliónov až 7 miliónov kusov. V minulom roku spoločnosť dodala na trh 2,5-milióna skladacích telefónov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close