BezpečnosťSpravodajstvoWindows

S inováciou na Windows 11 ešte počkajte. Používatelia hlásia ďalšie problémy s nefunkčnými aplikáciami

Nefungujú vám vo Windows 11 riadne aplikácie? Nie ste v tom sám. Objavila sa chyba s aplikáciami, ktoré využívajú iné znaky ako ASCII.

Microsoft sprístupnil Windows 11 pre širokú verejnosť začiatkom tohto mesiaca. Mnoho používateľov z nadšenia z nového softvéru, sa pustilo do jeho inštalácie. Microsoft neskôr dokonca ukázal, ako možno nahrať Windows 11 aj do nepodporovaných zariadení bez  TPM 2.0 čipu. Druhým dychom však dodal, že inštaláciu do nepodporovaných zariadení neodporúča.

Windows 11 lemuje ďalší problém

Pre mnoho používateľov táto zbrklosť a túžba po novej verzii OS, znamená problémy so zariadením. Na jeden z takýchto problémov upozorňuje portál Techspot.com. Poukazuje konkrétne na problém s aplikáciami, ktoré využívajú niektoré znaky iné ako ASCII v kľúčoch alebo podkľúčoch databázy Registry, či v systéme ako takom. Problém sa prejavuje v tom, že postihnuté aplikácie majú problém otvoriť sa, alebo po otvorení, môžu spôsobovať pády systému, či iné chyby.

„Medzi aplikáciami používajúcimi niektoré znaky iné ako ASCII v kľúčoch alebo podkľúčoch databázy Registry a systéme Windows 11 boli nájdené problémy s kompatibilitou. Dotknuté aplikácie sa nemusia dať otvoriť a môžu spôsobiť ďalšie problémy alebo chyby v systéme Windows, vrátane modrej obrazovky,“ uviedol Microsoft.

Existuje riešenie na tento problém? Nuž, na túto otázku, bohužiaľ, musíme odpovedať, že zatiaľ nie. Aktuálne sa neodporúča inovovať systém na Windows 11 a to či už za pomocou tlačidla Aktualizovať, či iným spôsobom, pokiaľ nebude vydaná opravná aktualizácia. V inom prípade riskujete možné problémy s riadnym chodom aplikácií.

Windows 11 má aj ďalšie nedostatky. Nepotešíme majiteľov procesorov AMD

Okrem iného treba doplniť, že Windows 11 zužujú aj ďalšie problémy. Spoločnosť AMD potvrdila problém s výkonom súvisiacim s jej procesormi bežiacimi na systéme Windows 11. Zvýšená latencia vyrovnávacej pamäte L3 a suboptimálne plánovanie vlákien by mohlo viesť k 10-15% poklesu výkonu na určitých procesoroch, uviedla spoločnosť. Tieto problémy spojené s výkonnosťou procesorov AMD, by mali byť vyriešenými v priebehu nasledujúca týždňa, kedy sa očakáva aktualizácia systému vrátane aktualizácie ovládačov, ktoré by mali reagovať na vzniknuté problémy.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close