SpravodajstvoZariadenia

Rýchle 240W nabíjanie mieri aj ku nám: Prinesie ho prémiový model od tejto spoločnosti!

Prvý smartfón s 240W nabíjaním uvidíme aj na globálnom trhu. Prvým výrobcom s týmto telefónom bude čínske Realme.

Rýchle nabíjanie je dnes prednosťou viacerých telefónov na trhu. Len nedávno sme vás informovali o predstavení 300W nabíjania od Redmi, teda dcérskej spoločnosti Xiaomi. V súčasnosti ide ale len o koncept, ktorý sa nakoniec nemusí zatiaľ objaviť v komerčne predajnom smartfóne. Iným prípadom je ale smartfón od Realme, ktorý v Číne prišiel s podporou 240W nabíjania a na trhu sa objavil ako Realme GT Neo 5 240W. Tento čínsky model sa však objaví aj na globálnom trhu, pričom bude nástupcom populárneho Realme GT2, resp. GT2 Pro. Bližšie informácie o tomto telefóne nám priniesol portál gizchina.com.

Smartfón, ktorý nabijete už do 10 minút

Častokrát sa stáva, že čínske telefóny s prémiovými súčasťami sa do Európy ani len nedostanú. Príkladom je aj séria Xiaomi 12S, ktorá už v polovici minulého roka priniesla používateľom kameru, na ktorej sa spolupodieľala Leica. Európske modely s takouto kamerou nakoniec prišli ale až v sérii Xiaomi 13, takže na podobnú inováciu sme si nejaký ten čas počkali. Iným prípadom ale bude príchod 240W nabíjania na trh. Svoju technológiu totiž Realme počas konferencie Mobile World Congress prezentovalo aj pre globálny trh práve v zariadení Realme GT3.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Model s označením Realme GT3 tak bude vychádzať z čínskeho Realme GT Neo 5 240W a ponúkne aj skutočne rýchle nabíjanie. 4600mAh batériu smartfónu tak budeme môcť nabiť už za približne 9 a pol minúty. Aby sme svoj telefón nabili na 20%, postačí nám k tomu 80 sekúnd. Ak by ste mali obavy, ako bude toto nabíjanie fungovať a či nespôsobí na telefóne žiadne škody, máme pre vás odpoveď. Model prichádza s prepracovaným chladiacim systémom či protipožiarnymi a inými bezpečnostnými senzormi. Výrobca ďalej uvádza, že degradácia batérie na 80% jej pôvodnej kapacity nastane až po dokončení 1600 nabíjacích cyklov.

240W nabíjanie má však svoj háčik

Výrobca Realme spadá pod materskú spoločnosť BBK Electronics rovnako, ako značky Oppo, vivo či OnePlus alebo IQOO. Tieto značky medzi sebou častokrát kooperujú a môžeme to vidieť aj v prípade Realme GT3 s extrémne rýchlym nabíjaním. Telefón totiž využije 240W nabíjanie pri štandarde SuperVOOC, ktorý je typický pre zariadenia spoločnosti Oppo. A práve tento štandard nabíjania môže byť kameňom úrazu pre majiteľov týchto telefónov.

Doterajšie modely od spoločnosti Realme totiž využívali univerzálny štandard USB Power Delivery, čo majiteľom garantovalo, že sa telefóny nabijú dostatočne rýchlo aj pri využití iných ako originálnych nabíjacích adaptérov. Pri smartfóne Realme GT3 to však nebude možné, keďže pre dosiahnutie rýchleho nabíjania budú musieť využiť SuperVOOC adaptér. V prípade, že by ste využili svoj starší 65W adaptér napríklad z predchádzajúcej generácie GT2, nabíjanie by sa mohlo výrazne spomaliť a neprebiehalo by ani pri 65W. Vysvetlenie rôznych štandardov nabíjania sme vám už priniesli v predchádzajúcom článku.

Kúpili by ste si smartfón s 240W nabíjaním? Alebo vám príde takéto nabíjanie už príliš? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close