Rusko vyzýva svojich obyvateľov, aby kradli západný obsah s cieľom uškodiť západným spoločnostiam

Ruskí politici vyzývajú svojich obyvateľov, aby kradli západný obsah ako sú filmy a softvér, ktorý nie je dostupný v ich krajine.

ruski hackeri
Zdroj: Rokas Tenys / Shutterstock.com

Nie je žiadnym tajomstvom, že potom, ako Rusko napadlo na Ukrajinu, tak nielen celý demokraticky svet odsúdil kroky Moskvy, ale aj mnoho nadnárodných spoločností dalo od Ruska ruky preč a stiahli sa z miestneho trhu. Medzi spoločnosti, ktoré dali Rusom červenú, boli aj známe streamovacie platformy ako sú Netflix, Disney, HBO a ďalšie.

Ak Rusi nebudú môcť pristupovať k západnému obsahu legálnu, tak ho ukradnú

No zdá sa, že Rusom tento obsah chýba viac, ako sa môže na prvý pohľad zdať, upozorňuje portál cybernews.com. Rusko totiž volá potom, aby obyvatelia spravili západným spoločnostiam, ktoré ponúkajú obsah, čo „najväčšie škody“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Ruskí úradníci volajú po masívnej distribúcii pirátskeho obsahu s cieľom „spôsobiť maximálne škody“ západným spoločnostiam ako Netflix.“, píše portál.

Cybernews sa odvoláva na slová zástupcu šéfa Bezpečnostnej rady Ruska, Dmitrij Medvedevova, ktorý nedávno vyzval verejnosť na distribúciu pirátskeho západného duševného vlastníctva od Hollywoodskych tvorcov filmov až po softvér, ktorý už nie je k dispozícii v Rusku.

„Ak nám Netflix a ostatní už neponúkajú svoje služby, znamená to, že si budeme ich obsah sťahovať a používať zadarmo,“ povedal Medvedev ruským médiám. Ďalej dodal: „Rozptýlil by som tento obsah po celom internete, aby sme im spôsobili maximálne škody. Maximálne tak, aby bankrotovali.“

Na tieto slová reagoval aj Dmitrij Peskov, ktorý je hovorcom Vladimíra Putina. Ten návrh Medvedevova podporil.

„Súhlasím s Dmitrijom Anatoljevičom [Medvedevom]. Máme tu dočinenia s pirátmi – s tými, ktorí nás okradli, ktorí nás okupovali, ukradli naše aktíva… Slovo ‚pirátsky obsah‘ by sa teraz malo vnímať v inom svetle,“ povedal novinárom.

Hovorca Kremľa následne priznal, že nevie, ako si sťahovať pirátsky obsah sám, ale dodal, že to pre neho robí niekto iný, nechávajúc nulové miesto na interpretáciu, že kradne západné autorské práva.

V súvislosti s touto témou je potrebné poznamenať, že miestni tvorcovia zákonov začali ešte začiatkom roka pracovať na legislatíve, ktorá by umožnila legálne šíriť obsah, na ktorý nemajú miestny poskytovatelia služieb zakúpené licencie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre