Spravodajstvo

Ruská propaganda zlyhala. Agent FSB mal zaobstarať SIM karty, namiesto toho ale kúpil hru The Sims a to hneď 3-krát

Ruská propagand zlyhala. Agent, ktorý mal zaobstarať SIM karty, kúpil omylom hru The Sims a to hneď 3-krát. Všetko ešte natočili na video.

V priebehu posledných dní sme mohli byť svedkami viacerých obvinení zo strany Ruska, ktoré obvinilo Ukrajinskú bezpečnostnú službu z objednania vraždy známeho prokremeľského žurnalistu.

Hoci Ukrajina obvinenia odmietla, tak aj napriek tomu, svet tieto slová nebral na ľahkú váhu. No zdá sa, že všetko bolo nakoniec úplne inak, ako tvrdilo Rusko. Najnovšie zahraničný portál businessinsider.com poukazuje na „fopá“ agentov FSB.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Portál konkrétne poukazuje na video, ktoré bolo zverejnené tlačovou agentúrou RIA Novosti prostredníctvom Telegramu. Ide o video, ktoré sa volá „Celé video FSB vrátane momentu zadržania a svedectva neonacistu, ktorý plánoval pokus o atentát na ruských novinárov“.

Video zachytáva osobu, ktorá bola zadržaná v súvislosti s pripravovaným atentátom. Video potom poukazuje na predmety, ktoré mali agenti nájsť vrátane ukrajinských pasov, parochní, košieľ s nacistickými hákovými krížmi, či fotografiou Hitlera. Nechýbali samozrejme ani zbrane, či niečo, čo vyzeralo ako drogy.

Video rovnako ukazovalo aj viacero dôkazov súvisiacich s nekalou aktivitou. Nuž, ale niečo na zachytených predmetoch nehralo. Išlo konkrétne o tri kópie populárnej hry The Sims. Samozrejme, žurnalisti sa toho hneď chytili a začali špekulovať, čo tam robí táto populárna počítačová hra. Jedno z vysvetlení je, že agent FSB dostal za úlohu kúpiť SIM karty, ale pri ich kúpe sa pomýlil. Rovnako ale do úvahy prichádza aj to, že atentátnik a nacista, ktorého chytili, bol jednoducho natoľko vášnivým hráčom hry The Sims, že si kúpil hneď tri kópie rovnakej hry, ak by sa jedna, či druhá neskôr pokazili.

Zaujímavosťou tohto prípadu okrem iného je, že potom, ako RIA Novosti vypustili video do sveta, tak neskôr sa objavilo aj na YouTube kanály FSB, kde následne hry rozmazali .

Celú situáciu stihol medzičasom okomentovať aj investigatívny reportér Eliot Higgins, ktorý uviedol:

“Úprimne verím, že ide len o hlúpeho dôstojníka FSB, ktorému povedali, aby zaobstaral 3 SIMky.”

Zdá sa, že slová Eliota Higginsa nebudú ďaleko od pravdy. Čo si o tom myslíte vy? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close