SpravodajstvoXiaomi

Rozhodujete sa medzi smartfónmi Xiaomi Mi 9 a Xiaomi Mi 9 SE? Toto sú hlavné rozdiely

Xiaomi je jeden z najinovatívnejších výrobcov smartfónov na trhu. Tento prívlastok si získal vďaka tomu, že tlačí do svojich zariadení tie najnovšie technológie, cenovo sa však drží relatívne v prijateľných hladinách. Táto cenová politika vychádza z misie spoločnosti, ktorú dlho hlási: „že technológie by mali byť dostupné pre všetkých“. Dôkazom toho sú aj smartfóny Xiaomi Mi 9Xiaomi Mi 9 SE, ktoré vychádzajú z rovnakej produktovej línie. Poďme sa nižšie pozrieť na hlavné rozdiely medzi týmito zariadeniami.

Xiaomi MI 9 VS Xiaomi Mi 9 SE

Začneme asi cenou, zatiaľ čo Xiaomi Mi 9 sa predáva približne 440€ – 550€, v závislosti od predajcu a verzie zariadenia, tak Xiaomi Mi 9 SE stojí o niečo menej, približne 350€. Cena nie je však jediným rozdielom.

Xiaomi Mi 9

Xiaomi Mi 9SE

Xiaomi Mi 8

Hlavný rozdiel týchto zariadení nájdeme vo vnútri. Zatiaľ čo drahší model disponuje procesorom Qualcomm Snapdragon 855 (2,84GHz), jeden z najvýkonnejších procesorov na trhu vôbec, tak v prípade SE verzie zariadenia, smartfón je poháňaný procesorom Qualcomm Snapdragon 712 (2,3GHz), ktorý je solídnym zástupcom vyššej strednej triedy. V prepočítaní na výkon, Mi 9 verzia dosahuje približne 387 tisíc bodov, SE verzia zariadenia dosahuje približne polovicu.

Xiaomi Mi 9 vykon
Zdroj: Gizmochina.com

Čo to znamená pre používateľov? Xiaomi Mi 9 je jednoznačne výkonnejší smartfón, ktorý najbližšie roky z pohľadu výkonnú nebudete musieť meniť. Zároveň, reakčné rýchlosti sú výrazne rýchlejšie. Neznamená to však, že v prípade SE verzie telefónu dostanete do ruky „šunt“. Podľa výsledkov testovania výkonnosti zariadenie zvládne defakto to isté ako jeho braček. Bude mu to však trvať o niečo dlhšie (pozn. redakcie: hovoríme o milisekundách), hlavný rozdiel pocítite o niekoľko rokov neskôr kedy budú dostupné nové AI funkcionality. Tam do budúcna bude pravdepodobne SE verzia smartfónu niečo strácať.

Obrazovka zariadenia

6,39“ VS 5,97“. Tak to je hlavný rozdiel týchto zariadení čo sa týka displeja. V oboch prípadoch disponujú rovnakým AMOLED displejom so zhodným rozlíšením, ktoré na „menšej“ verzii vyzerá o niečo ostrejšie. Aby sme ešte nezabudli, displej Xiaomi Mi 9 SE zariadenie je pokrytý krycím sklíčkom Gorilla Glass 5, zatiaľ čo Mi 9 verzia je pokrytá krycím sklíčkom 6. generácie. Oba smartfóny podporujú odomykanie smartfónu prostredníctvom skenera odtlačkov prstov umiestneného v displeji.

Rozdielny fotoaparát

Jedným z hlavných ťahúňov zariadenia Xiaomi Mi 9 je fotoaparát. Ten sa totiž radí aktuálne medzi tie najlepšie fotoaparáty dostupné na trhu. V prípade Mi 9 zariadenia nájdeme na zadnej strane 3 kamery, a to: 48MP snímač Sony IMX 586 (hlavný snímač), 12MP (teleobjektív) a 16MP (širokouhlý). V prípade Mi 9 SE zariadenia kamery sú nasledovné: 48MP snímač Sony IMX 586, 8MP a 13MP. Inými slovami, v prípade fotoaparátov je jednoznačne lepší smartfón Xiaomi Mi 9.

Xiaomi Mi 9 kamera DXOMARK
Zdroj: produktová fotografia

Batéria a nabíjanie

Prvým, a zásadným rozdielom je, že Mi 9 SE verzia nedisponuje bezdrôtovým nabíjaním. Druhým rozdielom je, že Mi 9 SE podporuje rýchle nabíjanie len do 18W, zatiaľ či Mi 9 podporuje rýchle nabíjanie až do 27W. Zároveň sú rozdielne aj veľkosti batérie, ale vzhľadom na rozdielnu veľkosť displeja a procesora by sme neradi dávali prívlastky jednému či druhému zariadeniu prívlastok lepší.

bezdrotova Xiaomi power bank 27W standardom
Zdroj: produktová fotografia

Záver

Oba smartfóny majú niečo do seba. Ak máte hlbšie do vrecka tak choďte do Mi 9 – je to zariadenie, ktoré ponúka jeden z najvýkonnejších hardwarov v kombinácií s takmer všetkými technologickými vychytávkami. Pri zariadení Xiaomi Mi 9SE by sme váhali. Dôvodov je viacero, ale tým hlavným je cena a to čo dostanete na oplátku. Totiž, ak pokukujete po zariadení Xiaomi Mi 9 SE, tak my by sme uvažovali skôr nad zariadením Xiaomi Mi 8, ktoré je výkonnejšie, má kvalitnejší fotoaparát a ponúka väčší displej. V tomto prípade však absentuje skener odtlačkov prstov v displeji, ktorý je asi hlavným „ťahúňom“, ktoré hovorí v jeho prospech.  

Xiaomi Mi 9

Xiaomi Mi 9SE

Xiaomi Mi 8

Zdroj: vlastný

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close