SpravodajstvoWindows

Rozhádzala vám posledná kumulatívna aktualizácia Windowsu 10 váš počítač? Nie ste sami!

Posledná aktualizácia Windowsu 10 prináša so sebou aj niekoľko nedostatkov.

Operačný systém Windows 10 vo všeobecnosti patrí medzi populárne operačné systémy naprieč počítačmi. Dôvodom sú jednak funkcie, tak aj jednoduché a intuitívne rozhranie. Nájde sa však aj určitá skupina ľudí, ktorí na neho nadávajú. Dôvodom sú aktualizácie systému, ktoré dokážu častokrát rozhádzať systém ako taký.

Posledná aktualizácia Windowsu 10 robí niektorým používateľom vrásky na čele

Najnovšie portál windowslatest poukazuje na aktualizáciu KB5003214, ktorej sa dostáva extra mediálnej pozornosti. Dôvodom však nie sú nové funkcie, ale nedostatky, ktoré prináša.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aktualizácia KB5003214 je dostupnou pre verzie Windows 10 May 2021 Update (21H1), October 2020 Update (20H2) a May 2020 Update (2004). Portál konkrétne upozorňuje na to, že časť používateľov začala hlásiť problémy s panelom úloh, či s notifikačným centrom.

Portál hovorí o tom, že používatelia hlásia nedostatky spojené s panelom úloh, ktoré súvisia s ikonami, ktoré sú v lepšom prípade poprehadzovanými a v tom horšom, sú odstránenými, prípadne sa prekrývajú. Ďalší nedostatok, na ktorý Windowslatest poukazuje s odvolaním sa na používateľov, je spojený s nefunkčnosťou notifikačného centra.

„Po nainštalovaní kumulatívnej aktualizácie KB5003214 mám na paneli úloh nejaké problémy, hlavne ikony na pravej strane sa buď náhodne pohybujú, alebo zmiznú (skryjú sa), prípadne sa prekrývajú…“ píše jeden z používateľov, ktorý sa stretol s problémami.

Používateľ ďalej dodáva, že problém sa mu podarilo vyriešiť potom, ako aktualizáciu odstránil zo svojho zariadenia.

Blank-system-tray
Zdroj: windowslatest.com

Jeden z ďalších používateľov zas píše:

„Po nainštalovaní KB5003214 sa mi pokazil hlavný panel (vpravo dole s hodinami, notifikačným centrom, ikonou siete atď.). Ikony sa na chvíľu objavili a potom zmizli,..“

V prípade, ak ste sa stretli s problémami, ktoré popisujú používatelia vyššie, tak vám odporúčame odinštalovať poslednú aktualizáciu vášho systému. Urobiť tak môžete prostredníctvom cesty Ovládací panel> Odinštalovať program> Zobraziť nainštalované aktualizácie a kliknite na aktualizáciu, ktorú chcete odstrániť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close