APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvoWindowsWindows 10 Mobile

Rovio už neprinesie ďalšie diely Angry Birds pre Windows

Vývojárske štúdio za známou hrou Angry BirdsRovio – práve potvrdilo, že už nebude vyvíjať ďalšie hry pre Windows 10 počitače alebo Windows mobilné zariadenia.

Vývojári toto potvrdili pre rozhorčeného fanúšika a uviedli, že obľúbené hry sa budú vyvíjať už len pre iOS a Android zariadenia. Taktiež to znamená to, že ani doterajšie tituly tejto hry nebudú už dostávať nové aktualizácie a taktiež už nebudú dostupné na predaj a sťahovanie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V dobe písania článku bolo Angry Birds na Windows 8 PC stále dostupné vo Windows Store, ale to sa pravdepodobne v najbližšej dobe zmení. Napríklad priame linky na stiahnutie z oficiálnej stránky Rovio už zmizli.

Ukážka nového Angry Birds:

Rovio už dlhšie nevydalo svoje nové tituly na Windows PC alebo Windows Mobile, takže tento krok neprichádza ako úplne prekvapenia. Poľutovaniahodné je ale to, že vývojári úplne ignorujú UWP platformu, čo znamená, že mohli vyvíjať iba jednu hru, ktorá by fungovala na všetkých Windows zariadeniach a nemuseli by vyvíjať zvlášť verzie pre tablety, telefóny a počítače, ako to robili v minulosti. Zo strany herného štúdia ide určite o premárnenú priležitosť, obzvlášť, keď zvážime, že Windows je najrozšírenejší operačný systém na počítačoch.

Čo si myslíte o tomto kroku vývojárov? Hrávali ste Angry Birds na Windows 10?

zdroj: winbeta.org

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close