APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Rovio hlási rekordné zisky za uplynulý kvartál. Záujem o Angry Birds „opäť ožil“. Hrávali ste túto hru aj Vy?

Aktuálna pandémia dopomohla spoločnosti Rovio zvýšiť zisky spoločnosti

Angry Birds je hrou, ktorá tu je s nami už približne 10 rokov. Ide vcelku o dlhú „životnosť hry“, ktorá vôbec nie je bežnou obzvlášť v prípade mobilných hier. Za jej úspechom bezpochyby stojí jednoduchý a chytľavý koncept, ktorý dokáže zabaviť ako deti, tak aj mládež, či dospelých.

Portál phonearena.com poukazuje na „come back“ tejto hry počas aktuálnej pandémie, ktorý sa odzrkadlil na ziskoch spoločnosti. Spoločnosť Rovio, ktorá stojí za vývojom hry, hlási zvýšenie prevádzkových ziskov za 2. kvartál tohto roka o 160% v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka (ide o obdobia apríl – jún 2020 a 2019).  Prevádzkový zisk za  spoločnosti za sledované obdobie v minulom roku dosiahol 5,3 milióna €, v tomto roku spoločnosť hlási až 13,8 milióna €. Druhým dychom však treba dodať, že celkové príjmy spoločnosti mierne poklesli. Konkrétne o 3,6% na 69,2 milióna €. Vývojári mierne nižšie obraty pripisujú hlavne menším výnosom z filmov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Generálny riaditeľ spoločnosti Rovio, Kati Levoranta, povedal: „Dosiahli sme rekordne vysoké príjmy z hier poháňané silným výkonom našich kľúčových hier. Celkový dosah COVID-19, ktorý bol viditeľný pri vyššej miere sťahovaní, denných aktívnych používateľov a angažovanosti hráčov, dosiahol vrchol koncom apríla…“

Hrávali ste v minulosti aj Vy túto populárnu hru, prípadne ju ešte aktívne hrávate? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť. V súčasnosti v obchode Google Play nájdeme celkovo 12 hier Angry Brids vrátane Bad Piggies, ktorá vychádza z rovnakého konceptu. Prvá verzia hry, Angry Birds Classic (pôvodne predstavená ako len Angry Birds) v súčasnosti má viac ako 100-miliónov stiahnutí v obchode Google Play a dostupná je vo verzii 8.0.3. Predstavená bola mimochodom v roku 2009. Naposledy bola aktualizovaná 11. apríla 2019 a jej priemerné hodnotenie je 4,4 hviezdičky z 5. V prípade, ak ste hru ešte nehrali, tak si ju  môžete stiahnuť prostredníctvom odkazu nižšie.

Angry Birds Classic
Angry Birds Classic
Price: To be announced
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close