Spravodajstvo

Rodičia boli unavení z 11 ročného syna, ktorý neustále hral GTA. Nechali ho tak šoférovať skutočné auto

Rodičia „vyriešili“ problém svojho 11 ročného syna s hraním hry GTA svojsky. Aby ho dostali od počítača, tak ho posadili za volant skutočného auta.

Rodičovstvo určite nie je jednoduché. Bez pochýb by o tom vedelo rozprávať mnoho z nás, ako nás deti dokážu pravidelne vytáčať. V každom prípade, rodič by mal byť však tým rozvážnym, kto koná rozumne, a to bez ohľadu na vzniknutú situáciu. To však určite nebol prípad rodičov z mesta Lancaster. Na tému upozorňuje portál Techspot.com.

Chceli ho odtrhnúť od počítača

V rámci mesta Lancaster sa odohral bizarný prípad. Rodičia nevedeli svojho 11 ročného syna odtrhnúť od známej hry GTA. Aby sa im to podarilo, zvolili skutočne netypické riešenie. Pustili ho za volant skutočného auta.

„Vodič tohto vozidla bol 11-ročný. Áno, jedenásť,“ píše sa v statuse vyššie uverejnenom policajným zborom v meste Lancaster „Člen rodiny bol už dosť unavený tým, že dieťa hrávalo Grand Theft Auto celý deň na Playstation, a tak ho prinútil trénovať jazdenie na parkovisku v Blackpoole… Dospelí boli hlásení za dopravné priestupky. “

Nedávny prieskum ukázal, že 86% rodičov si myslí, že ich deti trávia nadmerný čas hraním počítačových hier. Zaujímavosť  je, že štvrtina z nich sa domnieva, že hranie má pozitívny vplyv na ich deti. Aj keď existuje mnoho výskumov, ktoré hovoria o pozitívnych vplyvoch, proti ktorým nemáme žiadne argumenty, tak ako sa hovorí, všetkého veľa škodí. Hry skutočne dokážu rozvíjať myslenie detí, komunikáciu, priestorové videnie a podobne, obzvlášť keď pri hrách musia spolupracovať viacerí hráči, ale zároveň treba dodať, že počítače či iné herné konzoly jednoducho nemôžu byť jedinou aktivitou, pri ktorej človek trávi všetok svoj voľný čas. Vo všeobecnosti sa závislosť definuje ako správanie, kedy postihnutá osoba uprednostňuje konkrétnu aktivitu pred inými životne dôležitými a bežnými situáciami.

Na tomto prípade je zároveň diskutabilné aj to, že hra GTA je určená pre osoby staršie ako 18 rokov. Inými slovami, nie je určená pre tak malé deti. Ide totiž o hru, ktorá je plná násilia.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close