BezpečnosťSpravodajstvo

Režim inkognito v Google Chrome čakajú zmeny: Ide o výsledok drahého súdneho sporu

Prehliadač Chrome od Google už čoskoro zmení popis režimu inkognito. Môže za to poriadne drahý súdny spor, ktorý spoločnosť stál miliardy.

Režim inkognito napriek tomu, že nie je príliš anonymný, je veľmi populárnou funkciou nielen prehliadača Chrome od Google. Mnohí ho využívajú už len pre neukladanie údajov do histórie prehliadača, ktorú neskôr nemusíte zmazať. Najbližšie keď otvoríte takýto režim v prehliadači Chrome, bude vás čakať mierna zmena. Prehliadač vás už nebude informovať o tom, čo režim inkognito nebude ukladať a kto vašu aktivitu stále môže vidieť. Podľa portálu 9to5google.com ide o výsledok súdneho sporu, ktorý spoločnosť stál až päť miliárd dolárov.

Pôvodné informácie o režime sa zmenia

Keď ste doteraz otvorili režim inkognito vo vašom prehliadači Chrome, čakala vás informácia, že aplikácia nebude ukladať vašu históriu prehliadača, neuložia sa ani súbory cookies či informácie uložené vo formulároch. Prehliadač od Google však tiež uvádzal, že vaša aktivita bude stále verejná pre stránky, ktoré v režime navštevujete, taktiež pre vášho zamestnávateľa či školu, prípadne poskytovateľa vášho internetu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tomuto však má byť koniec a po novom vás prehliadač upozorní na informácie čo režim inkognito robí a čo nie. Z funkcie prehliadača Chrome tak zmizne formulácia vety, ktorá používala slová ako môže a nemusí. Vety tak budú jasnejšie a veríme, že ďalšie problémy s touto formuláciou už nebudú. Nižšie sa môžete pozrieť na starú verziu (vľavo) v porovnaní s tou novou (vpravo).

Zatiaľ zmenu vidíme len v Chrome Canary

Päť miliárd dolárov určite nie je malá suma, najmä keď si predstavíme, že toto nešťastné formulovanie viet stálo spoločnosť takúto vysokú čiastku. Táto zmena režimu inkognito je zatiaľ viditeľná v Canary verzii prehliadača Chrome pre Android. Čoskoro by však mala prísť do všetkých verzií prehliadača.

Myslíme si však, že stále nejde o finálnu verziu formulovania, pretože spoločnosť Google v tomto okne stále neuvádza, že zbiera údaje o používateľoch i prostredníctvom tohto inkognito režimu.

Používate režim inkognito vo vašom zariadení? A myslíte si, že takéto znenie popisu režimu je už dostatočné, alebo si stále žiada zmeny? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close